Tip na prázdniny: Letný Bažant Kinematograf

CIMG9690SLOVENSKO – Aj toto leto brázdia po Slovensku dva kinematografy. Premietať sa začalo od 19. júna tradične na MFF Art Film Fest, tentoraz premiérovo v Trenčíne aj v Trenčianskych Tepliciach, a putovanie po celom Slovensku potrvá až do 15. septembra, kedy sa uzavrie na MFF Cinematik v Piešťanoch. Historické autobusy Škoda 706 RTO sa počas leta zastavia na 35 miestach, k doteraz navštíveným sa pridajú ďalšie tak, aby sa kinematografy dostali aj k novým divákom a pokryli celé územie Slovenska.

Premietať sa budú opäť divácky atraktívne české a slovenské filmy, vhodné na letnú „open air“ projekciu. Budú to njmä snímky oddychových žánrov, no vždy s preverenou úrovňou kvality. Slovenským zástupcom bude film Pokoj v duši Vlada Balka, ktorému budú sekundovať štyri české filmy: Líbáš jako Bůh Marie Poledňákovej, 2 Bobule Vlada Lanné a filmy obľúbeného režiséra projektu Jana Hřebejka Nestyda i Kawasakiho ruža. Súčasťou každovečernej projekcie budú predfilmy – tento rok najlepšie krátke animované snímky Jaroslavy Havettovej, výraznej osobnosti slovenského animovaného filmu.

Spestrite si letný večer nhetradičným filmovým kinom a príďte na populárny Bažant kinematograf.

Do vašej pozornosti:

Bažant kinematograf – o projekte a jeho začiatkoch
Cinema on Wheels – About the projekt and how it again
Trasa 1 – Západ
Trasa 2 – Východ
Zoznam premeitajúcich filmov

O minulom ročníku Letnéhe Bažant kinematografu si môžete prečítať TU.

Autor: Bažant kinematograf
Úprava: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.