Tip na víkend: Aeromotovíkend 2011

POPRAD – V dňoch 25.-26.6.2011 sa na Letisku Poprad-Tatry uskutoční podujatie Aero Moto Víkend – otvorenie letnej sezóny v Tatrách. Počas bohatého programu budú môcť návštevníci vidieť legendárne lietadlo Douglas DC-6B, na ktorom kedysi lietal juhoslovanský prezident Josip Broz Tito – v rámci takéhoto podujatia sa tento typ lietadla na Slovensku predvedie prvý raz.

Letka Ministerstva vnútra SR predstaví lietadlá známe ako vládne špeciály – Tupolev TU-154M aj Jakovlev JAK-40 a tiež vrtuľník Mi-171. Ozbrojené sily prisľúbili účasť v podobe MiG-29 a vrtuľníka Mi-24. Na podujatí bude možné vidieť aj najväčší jednomotorový dvojplošník na svete Antonov AN-2, ukážky leteckého súboja z 2. svetovej vojny, hromadný zoskok parašutistov, akrobatickú skupinu Flying Bulls, akrobaciu na vetroni, či ukážku záchranárskeho vrtuľníka Agusta A109K2. Na sobotu je z Tatranskej Lomnice na popradské letisko plánovaná hromadná jazda motorkárov.

Kompletný program podujatia nájdete na stránke www.aeromotovikend.sk/#!program .

Vstupné pre dospelých je 8 €, deti od 6 do 12 rokov 5€, deti do 5 rokov majú vstup zdarma. Predaj vstupeniek bude prebiehať výlučne na podujatí pred vstupom do areálu letiska Poprad-Tatry.

Text: Peter Vodička

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.