Tip na sobotu: Jazdy Svätého Huberta

KOŠICE, BETLIAR – Klub historických a koľajových vozidiel (KHKV) a Terra Incognita Vás pozývajú na 18. ročník Jazdy sv. Huberta a zároveň rozlúčku s tohtoročnou nostalgickou sezónou v podaní KHKV, ktorá sa uskutoční v sobotu 12. októbra 2013.

„Po vskutku atraktívnej nádielke nostalgických jázd a kultúrnych podujatí, najbohatšej v histórii KHKV, sa lúčime so sezónou jazdou do Betliara a Nižnej Slanej. Aj toto podujatie sa koná v rámci projektu Terra Incognita v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom,“ hovorí Ľubomír Lehotský z KHKV.

Cestujúca verejnosť si tak bude môcť opäť vychutnať jazdu na trati, kde je už 10 rokov zastavená osobná doprava a toto je mimoriadna príležitosť previesť sa týmto zabudnutým , no pekným úsekom.

Okrem toho je v Betliari pripravený mimoriadne bohatý program v poradí 18. ročníka Jazdy sv. Huberta. Chýbať nebude slávnostný ceremoniál v areáli kaštieľa, vystúpenie sokoliarov, voltížne disciplíny, rýchlostné preteky, halali, parkúr, prehliadka kaštieľa a samozrejme jazda historickým motorákom.

Pre obyvateľov doliny KHKV aj tentoraz pripravil príležitosť povoziť sa lokálkou po „ich“ trati, tak ako to mali možnosť urobiť naposledy pred 10 rokmi. „Po príchode do Betliara o 9:45 ponúkneme ľuďom z okolia vychutnať si atmosféru cestovania na drevených laviciach III. triedy, tak ako to ešte mnohí z tých starších pamätajú z ciest do školy či do práce. Z Betliara zájdeme do Gemerskej Polomy, Henckoviec a Nižnej Slanej a odtiaľ sa vrátime späť do Betliara, aby sa aj oni mohli zúčastniť poľovníckej slávnosti. Samozrejme, popoludní ich o 15:00 hod. ďalšou  mimoriadnou kyvadlovou jazdou odvezieme naspäť domov,“ dodal Ľ. Lehotský.

CESTOVNÝ PORIADOK GEMERSKÉHO EXPRESU

CESTOVNÉ

Cestovné je vždy veľký boj medzi tým, aby cestujúci veľa neplatili, ale aby sme my pokryli aspoň tie najzákladnejšie potreby a náklady. Môžeme vás ubezpečiť, že cestovné sa vyrovná  klasickej  verejnej doprave. Stále máme v ponuke aj rodinný lístok, ktorý sa oplatí už rodinám s dvomi deťmi, nehovoriac o tých rodičoch, ktorí majú ratolestí viac. Samozrejme, príbuzenský vzťah treba doložiť! Napríklad kartou poistenca.

jednosmerný lístok: 8,- € dospelí / 4,- € deti
obojsmerný  lístok: 10,- € dospelí / 5,- € deti
rodinný lístok:  26,- € (dospelí + deti; treba doložiť príbuzenský vzťah s rodičmi, napr. kartou poistenca)
Kyvadlové jazdy: dospelí: 2,- €, deti: 1,- €

Cestujúci s obojsmerným lístkom z Košíc majú kyvadlovú jazdu už v cene.

NEZABUDNITE

– Rezervácie sú bezplatné, možno sa registrovať už 4 týždne pred akciou
– Rezervácie zanikajú najneskôr 15 minút pred odchodom vlaku (v Košiciach)
– Pribaľte si dobrú náladu a aj štipku trpezlivosti. Nie sme profesionálni dopravcovia, robíme radosť sebe aj Vám.
– Ak sa Vám zvýši nejaké EURO navyše, budeme radi, ak prispejete na opravu historických lokomotív v správe nášho KHKV.

POZOR!!! Jazdíme aj na sv. Mikuláša 1. decembra

Aj keď sa so touto jazdou lúčime so sezónou, v roku 2013 ešte tradične odvezieme aj 3 mikulášske vlaky z Košíc do Prešova a späť. Vo vlaku bude balíčky pre dobré deti rozdávať naozajstný Mikuláš a keďže miest je iba obmedzený počet, rezervujte si cestovné a balíček už teraz. Viac informácii hľadajte v najbližších dňoch na našej internetovej stránke www.khkv.sk.

Autor: Zuzana Lehotská, PR manažér KHKV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.