Tip na prázdniny: Vláčikom do Raja

KOŠICKÝ KRAJVyberte sa nostalgickým vláčikom za hranice mesta a po „veľkej štreke“ sa s Košickou detskou historickou železnicou odvezte až do Dobšinskej ľadovej jaskyne. V rámci programu prehliadky národných prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO navštívite aj Stratenú či Dedinky. Atraktívny výlet je pripravený na sobotu, 29. júla.

Ide už o tretí výlet, ktorý tento rok pre milovníkov železničnej nostalgie a turistiky vypraví organizácia Košice Región Turizmus. Hlavným cieľom nostalgickej jazdy bude Dobšinská ľadová jaskyňa, jedna zo šiestich verejne prístupných jaskýň regiónu zapísaných na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Ako aj počas predchádzajúcich jázd, aj tentoraz si cestujúci budú môcť výlet spestriť fotografiou v originálnom fotorámčeku, ktorú môžu s hashtagom #kosiceregion a #unesconadosah zdieľať na Facebooku alebo Instagrame. Zároveň sa tak zapoja do súťaže o lístky na ďalšie nostalgické jazdy Vlakom za UNESCOM.

Na výlet povezú cestujúcich legendárne motorové vozne typu 810. Potrebná je rezervácia vopred cez e-mail na: rezervaciedzk@gmail.com.

 

CESTOVNÝ PORIADOK   
07:45
08:01
08:25
10:04
10:16
KOŠICE
Margecany
Dedinky
Stratená
DOBŠINSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA
18:41
 18:28
18:10
16:20
15:50

 

CESTOVNÉ 
Jednosmerné Spiatočné
Dospelí
Deti od 3. do 18. rokov, dôchodcovia, ŤZP, ŤZP-S
Rodina
8,- €
6,- €
12,- €
8,- €
35,- €

V cene lístka nie je započítané vstupné na prehliadky.

 

Autor: Jaroslav Filo a OZ Detská železnica Košice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.