Tip na prázdniny: S párou na Kounovské kamenné řady

LUŽNÁ U RAKOVNÍKA – V sobotu 25. srpna vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou Kremák z Lužné u Rakovníka do Mutějovic a zpět. Cestující jím mohou vyrazit na výlet na tajemné Kounovské kamenné řady poblíž cílové stanice tohoto vlaku. Parní vlak s historickými vozy a lokomotivou Kremák bude odjíždět z Lužné u Rakovníka v 11.50 hod. a pojede přes Rakovník, Chrášťany, Svojetín a Kounov do Mutějovic.

Odtud můžou zájemci podniknout šesti- nebo sedmikilometrový výlet na blízké Kounovské kamenné řady nebo můžou vyrazit na méně náročnou tříkilometrovou trasu do Kounova (kratší trasa je vhodná i pro výletníky s kočárkem).

Zpět z Mutějovic do Lužné pojede vlak v 15.50 hod. Jízdní doba parního vlaku z Lužné u Rakovníka do Mutějovic je jedna hodina. Ve vlaku bude k dispozici letáček s mapou výletních tras. Občerstvení je možné v Kounově v restauraci Hospůdka.

Jízdni řád:

Ceník:

Jízdenka z Lužné u Rakovníka do Mutějovic stojí 60 Kč, zpáteční 120 Kč. Děti do 15 let platí polovinu. Z Chrášťan, Svojetína a Kounova platí jednotné jízdné 20 Kč pro cestující starší 6 let.

Přeprava kočárků a jízdních kol ve vlaku je zdarma. Jízdenky budou v prodeji přímo u vlakového personálu, předprodej je možný u pokladny Muzea ČD v Lužné v den akce od 9.30 hod.

Kompletní jízdní řád zvláštního parního vlaku najdete na příloženém plakátě.

Zdroj: České dráhy, a.s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.