Tip na prázdniny: Parným vlakom na “Cisársky deň”

ČESKÁ REPUBLIKA – Tak jako každým rokem i v letošním roce připravila společnost LOKO-MOTIV ve spolupráci s městy Kadaní, Chomutovem  a SD Kolejová doprava,a.sd., jízdy historických parních vlaků při příležitosti Císařských oslav v Kadani. Parní vlaky vyjedou na trať mezi Jirkovem – Chomutovem a Kadaní v sobotu 25.8.2012. Cena jízdného je stejná jako v loňském roce. Dospělé jízdné jedním směrem 50 Kč, dětské 20kč jedním směrem. Lístky se zakoupí přímo ve vlaku u průvodčích. Ve vlaku neplatí žádné slevy.

 

 

Jízdni řád:

Kadaň odj. 11.50 14.20 17.20 21.40
Kadaň Prunéřov 8.30 11.57 – 11.58 14.27 – 14.28 17.27 – 17.31 21.49 – 21.50
Chomutov 8.42 – 9.10 12.10 14.40 – 14.43 17.43 – 17.46 22.02 – 22.05
Chomutov město 9.13 – 9.15 14.46 – 14.47 17.49 – 17.50 22.08 – 22.09
Jirkov nz. příj. 9.22 14.54 17.57 22.16

 

464.102 464.102 464.102 753 601
Jirkov nz. odj. 9.45 15.25 18.25 22.40
Chomutov město 9.52 – 9.54 15.32 – 15.33 18.32 – 18.33
Chomutov 9.57 – 10.05 13.05 16.36 – 15.40 18.36 – 18.40 22.49 – 22.50
Kadaň Prunéřov 10.17 – 10.18 13.17 – 13.18 15.52 – 15.53 18.52 – 18.55 23.02
Kadaň příj. 10.25 13.25 16.00 19.02

 

„Císařský den“ je tradiční historická slavnost, která se koná vždy poslední srpnový víkend v Kadani. Touto akcí si připomínáme významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Doprovodný program 24.8.2012 a hlavní program v sobotu 25.8.2012. V 10:00 otevře kadaňský purkmistr na Mírovém náměstí středověký jarmark s ukázkami starých řemesel, která bude předvádět kovář, tesař, tkadlec, šmejdíř, pregéř, pasíř, hrnčíř, dráteník a další. V 14:00 hod. dorazí na tribunu u kostela Povýšení sv. Kříže císař Karel IV. se svým doprovodem. Od 17:00 mají diváci možnost shlédnout ve Smetanových sadech rytířský turnaj na koních. Celá slavnost vyvrcholí po 20 hod. večerní programem s ohňovým divadlem, spojené s ceremonií, na kterou naváže slavnostní ohňostroj.

Po celý den budou diváci na několika scénách rozmístěných po historickém centru města sledovat vystoupení hudebníků, tanečníků, kejklířů či ukázky práva útrpného. Atmosféru celé akce podtrhne rytířské ležení, jehož centrem bude stylově vybavený rytířský stan, středověká lazebna či katovna, ve které nebude chybět kláda či natahovací žebřík. Hladoví a žízniví návštěvníci ukojí své potřeby ve středověké taverně nebo orientální čajovně. Pro malé i velké budou připraveny středověké hry a soutěže.

Podrobný program Císařského dne 2012

Pátek 24. 8. 2012

Hlavní scéna – podium vedle kostela Povýšení sv. Kříže:

17.00 Zahájení 20. Ročníku císařského dne v Kadani
18.00 Innamorata – hudba
19.45 Arcus – hudební skupina
21.00 Příjezd královského Herolda
21.100 Divadlo Kvelb – Vzplanutí (ohňové loutkové divadlo)

Rytířské ležení:

17.15 Divadlo Kvelb – „Český rytíř Kašpárek a jeho pružina…“
18.20 Kejklíř Půpa
18.50 Ganancia – šerm
19.05 Innamorata – hudba
19.25 Kejklíř Půpa

Informační centrum:

17.15 Slavnostní vernisáž výstavy – 20 let s císařem
20.50 VEČERNÍ OHŇOVÝ PRŮVOD OD MIKULOVICKÉ BRÁNY NA MÍROVÉ NÁMĚSTÍ

Změna programu vyhrazena.

Podrobný program Císařského dne 2012

Sobota 25. 8. 2012

Hlavní scéna – podium vedle kostela Povýšení sv. Kříže:

10.00 zahájení kadaňským Purkmistrem
10.15 Braagas – hudební skupina
10.40 Hortus Gratiae – renesanční tance
11.00 fakírská show – Inflamenus
11.30 Arcus – hudební skupina
12.30 El Raks Sá-el –orientální tance
14.00 CÍSAŘSKÝ PRŮVOD
15.15 hudební skupina -Braagas
15.40 Hortus Gratiae – renesanční tance
16.25 fakírská show – Inflamenus
17.10 hudební skupina -Braagas
17.35 Hortus Gratiae – Pohané
17.50 Arcus – hudební skupina
18.15 El Raks Sá-el –orientální tance
18.40 šermířské divadlo – Zubři
19.00 Animata-tanečnice frejéřky a zlodějnice
19.45 Braagas a hosté – koncert
20.40 Inflamenus a hosté – ohňová show
21.00 VEČERNÍ CEREMONIE-FINÁLE 20. CÍSAŘSKÉHO DNE, SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ S PŘEPVAPENÍM

Kadaňský hrad:

10.00 ZUŠ Kadaň
10.30 Animata – balady a hadry
11.00 Armatus, Lepus – pěší turnaj
11.40 hudební skupina Innamorata
12.20 kejklíř Půpa – kejkle
15.15 pohádkadivadlo Bezevšeho
15.45 Armatus, Lepus – pěší turnaj
16.20 El Raks Sá-el – orientální tance
16.50 Ovis Jokulatores – kejkle
17.20 hudební skupina Innamorata
18.00 Armatus – šerm

Smetanovy sady:

10.00 Al Rašíd – netradiční atrakce pro malé (po celý den)
12.00 Wagabundus Collective – kejkle
12.30 Rytíři Koruny České – rytířské klání
13.00 Wagabundus Collective – kejkle
15.30 Rytíři Koruny České – středověký fotbal mnichů
16.10 Arcus – hudební skupina
17.00 rytířský turnaj na koních – Die Löwenritter – Studio Vawra

Rytířské ležení:

10.10 Wagabundus Collective – kejkle
10.30 šermířské divadlo – Zubři
10.50 Mistr Kat – ukázky práva útrpného
11.10 kejklíři – Ovis jokulatore
12.00 Ganancia – šerm
13.00 Mistr Kat – ukázky práva útrpného
15.25 kejklíři – Ovis jokulatores
16.10 šermířské divadlo Zubři -Výcvik gladiátorů
16.40 Mistr Kat – ukázky práva útrpného
17.20 kejklíř Půpa – kejkle
18.10 Mistr Kat – ukázky práva útrpného

Městské hradby:

10.00 Merlin-sokolnické ukázky (po celý den)
10.25 Ganancia ukázky historické střelby
10.45 Divadlo Bezevšeho – pohádka
15.20 Ganancia ukázky historické střelby
17.00 Ganancia ukázky historické střelby
17.40 Divadlo Bezevšeho – pohádka

Změna programu vyhrazena.

Zdroj: http://www.loko-motiv.cz/akce.htm, http://www.mesto-kadan.eu/clanek/442/cisarsky-den a http://www.cisarskyden.cz/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.