Tip na prázdniny: Historickým autobusom Českým rajom

RTO_Cesky rajČESKÁ REPUBLIKA – Po úspešných minuloročných retro jazdách, vďaka ktorým si mohli cestujúci v Českom ráji pripomenúť históriu minulého storočia, sa BusLine rozhodol v tejto tradícii pokračovať a počas tohtoročnej sezóny opäť vypraví svoje veterány.

Retro spoje v podobe historických autobusov Škoda 706 RTO a Karosa ŠL 11 budú premávať po minuloročnej osvedčenej trase Turnov – Libuň – Jičín s prestupom na historické vlakové spoje v Libuni počas sobôt s parnou prevádzkou, t.j. 11. a 25. 07., 08. a 29. 08. Retro spoje pôjdu vždy o 10:40 z terminálu pri železničnej stanici Turnov cez Sedmihorky, Hrubou Skálu a Troskovice, aby predpoludním prišli do Libuně k železničnej stanici. Po poludňajšom odjazde vlaku historické autobusy typu Škoda 706 RTO alebo Karosa ŠL 11 vyrazia ďalej východnou časťou Českého raja až do Jičína k železničnej stanici, z ktorej pôjdu späť o 15:00.

Cestovný poriadok:

CP_retrospoje_2015

Príďte do Českého raja zaspomínať na históriu cestovania a nechajte na sebe dýchnuť retro náladu historických autobusov!

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: BusLine.cz

Letak_retrospoje_2015

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.