Tip na máj: Jasovský expres

KOŠICE, JASOV – Nedočkavci rodinných výletov historickým vlakom sa môžu opäť vybrať na mimoriadnu nostalgickú jazdu starým motorákom do Jasova a Medzeva, ktorá sa uskutoční v sobotu 26. mája 2012. V predvečer Medzinárodného dňa detí si budú môcť cestujúci oddýchnuť v kraji plnom zaujímavých pamiatok a prírodných krás.

 

 

 

PO ZABUDNUTEJ TRATI

Nadšenci z Klubu historických koľajových vozidiel sa najradšej vyberajú po tratiach, kde už viac ako 8 rokov nepremávajú riadne osobné vlaky. Inak to nebude ani tentoraz. Aj preto by ste si nemali nechať ujsť jazdu a vyfotografovať pekné zákutia jednej z najkratších lokálok na Slovensku.

PROGRAM?
Cieľ cesty je vždy vecou cestujúcich, no aj tentoraz sme sa snažili pripraviť sprievodný program. Trať z malého, maďarsko – slovenského mestečka Moldava nad Bodvou vedie do nemeckého mestečka Medzev, no hlavnou zastávkou bude starobylá obec Jasov, kedysi vychýrené turistické stredisko. Kto bude mať záujem o spoločný vstup do jaskyne, kláštora, alebo výstup na Jasovskú skalu a hrad, budeme radi, ak sa pridáte. Pripravené je aj zľavnené vstupné.
Ak nie, okolitá príroda Slovenského krasu poskytuje nevšedné zážitky z jarného prebúdzania.
Kto už pozná Jasov dokonale a dávno, alebo nikdy nebol v starom banskom meste Medzev vlakom, počas kyvadlových jázd zastavujeme aj tam.

KYVADLOVÉ JAZDY
Kyvadlové jazdy sme pripravili tradične dve na trase Jasov – Medzev – Jasov. Jednu predpoludním a druhú popoludní. (Pozn. Prosím, podrobne si prečítajte cestovný poriadok v prílohe). Kyvadlové jazdy sú určené najmä obyvateľom tamojšieho regiónu, alebo individuálnym turistom.
Veríme, že spolu prežijeme pekný deň a pre tých, ktorým sa jazda vlakom zapáči, pozývame Vás aj na ďalšie jazdy KHKV, ktoré nájdete na našej stránke www.khkv.sk.

CESTOVNÉ a REZERVÁCIE
Bezplatnú miestenku si rezervujte čo najskôr mailom na: khkv@khkv.sk. Vypíšte svoje meno, kontakt a počet osôb, pre ktoré lístok rezervujete.
Pri spiatočnej ceste sme naplánovali cestu vlakom tak, aby mohli niektorí cestujúci využiť aj prípoj k rýchliku R 934.

Cestovné tvorí odporučený dobrovoľný príspevok, určený na opravu a záchranu historických vozidiel a na pokrytie aspoň časti nákladov na historickú jazdu. K dispozícii sú aj zvýhodnené rodinné lístky, ktoré sú v podobe historického lepenkového lístka naozajstnou pamiatkou. Pribaľte si dobrú náladu a otvorenú myseľ. Dovidenia.

Jednosmerný lístok: dospelí: 5 € / deti 2,50 €
Obojsmerný lístok: dospelí: 8 € / deti 4 €
Rodinný lístok (dospelí + deti): 20 €

CESTOVNÝ PORIADOK:
Košice, odchod: 08:15
Moldava nad Bodvou: 09:00 – 09:05
Jasov, príchod: 09:25

Medzev, odchod: 15:20
Počkaj, odchod: 15:24
Jasov: 15:29 – 15:30
Moldava nad Bodvou: 15:50 – 15:55, prípoj k R 934
Košice, príchod: 16:40

Kyvadlové jazdy:

Jasov, odchod: 09:40
Počkaj: 09:45 – 09:50
Medzev: 09:55 – 10:10
Počkaj: 10:15 – 10:17
Jasov, príchod: 10:22

Jasov, odchod: 15:00
Počkaj, odchod: 15:04
Medzev, príchod: 15:08

Zdroj: KHKV RD Haniska pri Košiciach

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.