Tip na advent: Mikuláš v Nitre

NITRA – Srdečne Vás pozývame na posledné tohtoročné podujatie v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre – Mikulášsky vlak, ktoré sa uskutoční v dňoch 6. a 7. decembra 2012 (štvrtok, piatok) od 09:00 do 16:00 v skanzene SPM v Nitre. Pripravili sme výnimočný program (plagát v prílohe) – jazdu s Mikulášom, anjelom a čertom na parnom vlaku Nitrianskej poľnej železnice okolo skanzenu, ukážku výroby a zdobenia medovníkov, ukážku kováčskych prác, predvianočné zvyky v starom mlyne z Frankovej, opekanie jabĺčok pri hajlochu, ochutnávku čaju v konzume, kŕmenie zvierat v hospodárskom dvore. Program trvá 1 hodinu.

Premávať bude parný rušeň U 25.001 „BS 80“ z r. 1951 so súpravou historických krytých vozňov z Korytnice. Trasa – okolo skanzenu, dĺžka 1 jazdy cca 10 min, posledná jazda vlakom o 15.30. V prípade nepriaznivého počasia bude premávať dieselelektrický rušeň.

Vstupné – v cene je zahrnutá aj jazda vlakom (je možné sa odviezť aj viackrát), ochutnávka čaju v konzume a malá sladkosť pre deti:

– 3,- € dospelí
– 1,50 €  žiaci, študenti, dôchodcovia
– 0,75 € deti od 3 do 6 rokov
– ZŤP so sprevádzajúcou osobou – vstup voľný

Vstup do múzea z Dlhej ul. č. 92. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Autor: Mgr. Marianna Hričová, SPM v Nitre

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.