Sviatočná náladovka: Anděl na horách

andelnahorachV dnešnej sviatočnej náladovke vám ponúkame pokračovanie veselých rekreačných dobrodružstiev dobráckého ale bručounského revizora pražských elektrických dráh pána Gustava Anděla z obľúbenej veselohry „Dovolená s Andělem“, ktorú sme vám na našom webe priniesli túto nedeľu. Tentokrát sa pán Anděl vypraví – aj keď sa mu zo začiatku nejako nechcelo – na zimnú rekreáciu do Vysokých Tatier, a vlastne ani nie preto, aby si doprial, ale aby prospel svojmu synovi Mirkovi: chce tam totiž revidovať chovanie svojej budúcej nevest yVierky. Už vo vlaku a zvlášť potom v rekreačnom prostredí ho začne stíhať jedna jedna smola a problém za druhým.

Pan Anděl sa v nepríjemnostiach ocitá úplne nevinne: nevie totiž, že na scéne vystupujú dve Vierky, a pretože budúcu nevestu pozná len podľa krstného mena, spletie si ju s jej kamarádkou, ktorá prišla na rekreáciu i so svojim snúbencom. Ale všetko dobre dopadne a pán Anděl odchádza domov úplne spokojný. Vierka sa mu zaľúbila a svadba bude teda čo najskôr, a pokiaľ ide o rekreáciu – nabudúce chde ísť pán Anděl rozhodne jedine na zimnú. (FILMOVÝ PŘEHLED 42 / 1955)

Revizór pražských elektrických dráh Gustav Anděl si už vyskúšal, že na odborárskej rekreácii s to dá ceľkom vydržať, a tak sa ani veľmi nebránil keď znovu dostal poukaz. Tentokrát sa vypravil do zasnežených Vysokých Tatier, dovolenka ale neprebieh nijako idylicky. Stretol sa tam totiž s Vierou, ktorá je podľa neho snúbenicou jeho syna, a dievčinino chovanie ho značne pohoršuje. Pán Anděl je skrátka morous v rokoch, pre neformálne zvyklosti novej doby nemá príliž veľa pochopenia. Mladá generícia sa však len tak ľahko nedá…

Prajeme vám príjemné sledovanie.

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.