Renovácia diaľkového RO musí počkať

4.5.2009 – Renovácia druhého a posledného doposiaľ zachovaného autobusu RO v diaľkovej verzii sa tak skoro nebude konať. Potvrdil to pre Veteranbus riaditeľ spoločnosti ZDAR Žďár nad Sázavou Ing. Latislav Richard. Podľa jeho slov ,,autobus  čeká až na něj  dojde  řada. Před ním  jsou ŠL,  ŠD,  RTO, 2x  T 111, 2x CZEPEL, RTvalník,“ uvádza vo svojom stanovisku pre redakciu.

Iba pripomíname, že ide o autobus RO v diaľkovej verzii, ktorého karosériu sa podarilo zachrániť vďaka čitateľovi Veteranbusu zo záhrady obce Ľubotín na východnom Slovensku.  Naša redakcia karosériu získala od jeho pôvodného majiteľa z Prešova. Po dohode s Pavlom Berčom z Olomouca bola karoséria dopravená do Olomouca. Pavel Berčo k nej prikúpil sťahovacie vozidlo, na ktorého podvozok sa karoséria osadila. Tam sa však prípad okolo tohto autobusu dosť značne zamotal… Ďalšie podrobnosti prinesieme v pripravovanom a už avizovanom článku.

V sekciách nášho webu nájdete podrobnejšie údaje a fotografie k autobusu. Článok a podrobná reportáž zo získavania karoséria priamo na mieste, nájdete v pripravovanej ročenke Veteranbusu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.