POZVÁNKA | Spanilá jazda Považím 2024

POVAŽSKÁ BYSTRICA – V mene Klubu historických vozidiel Považie vás srdečne pozývame na Spanilú jazdu Považím, ktorá sa uskutoční v sobotu 11. mája 2024. Začiatok a ukončenie akcie sa uskutoční na parkovisku reštaurácie Hošták a môžu sa jej zúčastniť historické autá a motocykle bez rozdielu roku výroby. Akcia je primárne určená len pre registrovaných účastníkov, no možnosť ukázať svoje vozidlo dostanú aj tí, ktorí sa z rôznych dôvodov nebudú chcieť registrovať.


Súčasťou akcie bude:

nenáročná voľná jazda po komunikáciách okresov Považská Bystrica a Bytča
občerstvenie v dobe registrácie a po ukončení akcie v reštaurácii Hošták v Považskej Bystrici

Orientačný časový program a trasa jazdy:
08:30 -10:00 Považská Bystrica, Reštaurácia Hošták registrácia účastníkov a občerstvenie
10:00 – 10:15 Privítanie účastníkov, zoznámenie s programom akcie a upresnenie trasy jazdy
10:15 Zahájenie jazdy smer Považská Teplá, Manínska Tiesňava, osada Kresanovci, Plevník–Drienové, Maršová-Rašov, Jablonové, Súľov-Hradná
10:45 Súľov-Hradná – zastávka, možnosť samostatného občerstvenia
11:45 Pokračovanie jazdy smer Jablonové, Hrabové, Predmier, Maršová-Rašov, Považská Bystrica-reštaurácia Hošták
12:15 Považská Bystrica, Reštaurácia Hošták – Ukončenie jazdy a obed

Účastnícky poplatok: 15,- € / dospelá osoba – v poplatku je zahrnuté menšie občerstvenie pri registrácii a na jazdu, obed

Prihlásenie na akciu:
Z organizačných dôvodov je potrebné, aby ste svoju účasť na akcii s počtom dospelých spolujazdcov a počtom automobilov a motocyklov, oznámili do 5. mája 2024 sekretárovi klubu Svetozárovi Lackovi na e-mail: sekretar@veteran-manin.eu, alebo telefonicky na číslo +421 948 313 837. Pokiaľ disponujete kontaktom, oznámenie je možné uskutočniť niektorému členovi Výkonnej rady klubu. Členovia Výkonnej rady sú uvedení na stránke klubu www.veteran-manin.eu.

Jazda vozidiel:
Na jazde sa môžu zúčastniť len vozidlá, ktoré spĺňajú predpisy stanovené pre prevádzku na cestných komunikáciách, sú v správnom technickom a historickom stave. Vozidlá musia mať uzatvorené príslušné poistenie. Jazda prebieha počas plnej premávky, každý jazdec je povinný dodržiavať stanovené zákony a pravidlá pre prevádzku na pozemných komunikáciách a ich spôsob jazdy. Majiteľ a vodič prihláseného vozidla je zodpovedný za plnenie stanovených kritérií akcie, zúčastňuje sa jej na vlastné riziko a v prípade akejkoľvek mimoriadnej udalosti, ktorá súvisí s porušením stanovených kritérií, alebo zákonov, ponesie všetky trestnoprávne a iné následky, ktoré z tejto udalosti vyplynú. Usporiadatelia v tomto prípade nenesú žiadnu zodpovednosť.

UPOZORŇUJEME pre majiteľov nezaregistrovaných vozidiel, ktorí sa zaradia na jazdu medzi zaregistrovaných účastníkov:
1. Aby dodržiavali zákon o premávke na pozemných komunikáciách, pokyny označených usporiadateľov, svojou jazdou neohrozovali zaregistrovaných účastníkov akcie a nenarušovali jej program.
2. Nebudú mať nárok na žiadne benefity určené pre zaregistrovaných účastníkov

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.