POZVÁNKA | Retro Tatranom na Rušňoparádu 2024

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, KOŠICE – Milí železniční nadšenci. V dňoch 25. a 26. mája 2024 nás čaká tradične najväčšie železničné podujatie na východnom Slovensku Rušňoparáda 2024, ktoré organizuje Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci s Podvihorlatským železničným spolkom v rušňovom depe Košice. Na toto podujatie budete mať príležitosť odviezť sa aj našim mládežníckym expresom Tatran, pričom pôjde o jeho prvú tohtoročnú jazdu.

Priamy mimoriadny vlak z Liptovského Mikuláša do košického depa vedený historickým elektrickým rušňom E499.062 „Bobina“ z roku 1957 a vozňami mládežníckeho expresu „Tatran“ v zložení: Bm 990 + BDms 351 + Am 074.bude vypravený v sobotu 25. mája 2024, s odchodom v ranných a návratom v podvečerných hodinách.

Náš expres Vás dovezie priamo do centra diania, teda rušňového depa Košice, kde sa bude konať výstava historických i moderných koľajových vozidiel. Súčasťou bude aj defilé rušňov na točni, či ďalšie výstavy a atrakcie pre malých aj veľkých. Cestovný poriadok je navrhnutý tak, aby ste mali dostatok času aj na návštevu mesta, dobrý obed, či chutnú zmrzlinu. Pri ceste späť je možný nástup aj na košickej stanici.

Pre cestujúcich zo západu je možnosť využiť ako dopravu do/z Liptovského Mikuláša pre cestu tam vlak Os 3405 (Skalité – Liptovský Mikuláš) a pre cestu naspäť Os 3932 (Liptovský Mikuláš – Skalité).

Odvezte sa s nami opäť starou dobrou klasikou; kultovými kupéčkovými vozňami s červenými koženkami a sťahovacími oknami.

Súčasťou cestovného lístka bude aj vstupenka na Rušňoparádu. Počet miest je limitovaný, preto v prípade záujmu zašlite včas rezerváciu e-mailom na info.tatran@gmail.com. Prosíme Vás, aby ste do Vašej správy uviedli nástupnú stanicu, počet a druh cestovných lístkov (celý/polovičný) a vozňovú triedu (1/2).

Dovidenia v Retro Tatrane!

Ceny SPIATOČNÉHO cestovného:

Zo staníc a zastávok Liptovský Mikuláš, Okoličné a Liptovský Hrádok:
Dospelý: 15,- €
Dieťa do 15 rokov, senior: 7,- €

Zo staníc Poprad-Tatry a Spišská Nová Ves:
Dospelý: 10,- €
Dieťa do 15 rokov, senior: 5,- €

Doplatok do 1. triedy: 2,- €

Zdroj: Železničný klub Tatran

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.