POZVÁNKA | Jubilejné jazdy autobusu na linke číslo 93 v Žiline

ŽILINA – Dopravný podnik mesta Žiliny s. r. o. si tento rok pripomína 30. výročie svojho vzniku a pri tejto príležitosti bude v sobotu 25. novembra 2023 do ulíc mesta vypravená mimoriadna linka číslo 93 odkazujúca na rok založenia dopravného podniku.

Historický autobus Karosa B961 #115 bude premávať bezplatne po trase Železničná stanica – Kvačalova, DPMŽ – Hájik – Závodie – Hliny – Solinky – Vlčince – Autobusové nástupište s fotozastávkami na zastávkacch Kvačalova, DPMŽ, Slnečné námestie, Závodská, Pod hájom a Matice slovenskej. Linka číslo 93 bude odchádzať zo zastávky Železničná stanica o 11:00, 13:00 a 15:00 a po trase zastaví na všetkých nácestných zastávkach.

V historickom autobuse sa o pohodlie cestujúcich postará sprievodný personál, ktorý bude cestujúcim rozdávať dva typy pamätných cestovných lístkov vyrobených pri príležitosti 30. výročia vzniku dopravného podniku. Historický cestovný lístok, s jasným odkazom na minulosť, si budú môcť cestujúci označiť na historickom označovači cestovných lístkov, podobne, ako to bolo štandardom v roku 1993. Druhý cestovný lístok bude prezentovať súčasný grafický a technologický trend s jubilejným logom si cestujúci  budú môcť označiť na súčasnom označovači cestovných lístkov. Okrem cestovných lístkov, vyhotovených špeciálne pre túto príležitosť, budú pre cestujúcich pripravené ešte ďalšie malé prekvapenia.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.