POZVÁNKA | 50-te výročie pražského metra

PRAHA – V stredu 8. mája 2024 oslávime 50-te výročie metra jazdami historických súprav na linke C. Na jazdy historickými súpravami platí štandardné cestovné podľa tarify pražskej integrovanej dopravy.

Ako prvá pôjde 0o 09:19 z Kačerova na Florenc historická trojvozová súprava zo začatia prevádzky metra v roku 1974. Vlaky Ečs budú do 16:00 jazdiť na najstaršom úseku metra Kačerov – Florenc.
O 09:25 sa k nej pripojí historická päťvozová súprava 81–71, tzv. čierna huba, ktorá bude premávať v úseku Kačerov – Nádražie Holešovice.
O 09:30 bude z Kačerova nasledovať rekonštruovaná súprava 81-71M , ktorú pražský dopravca uvažuje do budúcnosti zachovať ako historickú pre Múzeum mestskej hromadnej dopravy. V jednom čelnom voze #3138 v nej zostal pôvodný zabezpečovač, tzv. udiareň. Súprava bude jazdiť v úseku Kačerov – Ládví.
Ako posledný vyjde z Kačerova o 09:35 vlak M1, konkrétne prvá prototypová súprava, ktorá sa v rámci homologizácie objavila v metre v júli 1998 a prvý cestujúci prepravila v januári 2000. Súprava bude jazdiť v úseku úsek Kačerov – Letňany.

Zdroj: Dopravný podnik hlavného mesta Prahy, a. s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.