Neprehliadnite: Unikátna výstava Nádraží na zámku

ČESKÁ REPUBLIKA – Do 6. januára 2013 si môžete v Chvalském zámku pozrieť unikátnu výstavu mechanických hračiek 19. a 20. storočia – zmenšené modely technických objavov a vynálezov poháňané hodinovým strojčekom na kľúčik, parným strojom, alebo elektromotorom. V nededeľu 23. septembra bola na Chvalském zámku v Prahe 9 v Horních Počernicích slávnostne otvorená výstava s názvom Nádraží na zámku – zapomenutné objavy a vynálezy.

Komentovanú prehliadku výstavy s ukážkami funkcie hračiek môžete v Chvalském zámku absolvovať do 6. januára 2013. A na čo sa môžete tešiť?

K hlavným lákadlám výstavy patrí funkčný vláčik s parnou lokomotívou. Malí i veľkí návštevníci budú iste obdivovať aj ďalšie modely parných strojov a najstarších automobilov.

Na výstave nechýbajú pohyblivé postavičky na kľúčik, vojaci s vojenskou technikou, plechové vláčiky, historické elektrifikované koľajisko a prvá detská dopravná kancelária.

Viac informácii o výstave môžete nájsť TU.

Pri ceste na výstavu do Chvalského zámku využite výhodné vlakové spojenie ČD na nádražie Horní Počernice. Zámok je otvorený celoročne denne od 09:00 do 17:00.

Partnerom výstavy je Múzeum technických hračiek, Merkur a České dráhy.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: http://www.chvalskyzamek.cz/udalost/nadrazi-na-zamku-zapomenute-objevy-a-vynalezy/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.