Nedeľná náladovka: Výstava modelov v Letňanoch

PRAHA – V dňoch 10. – 13. októbra 2013 sa v Pražskom veľtržnom areály Letňany uskutočnila zaujímavá výstava modelov „Model hobby“, ktorá sa koná každoročne od roku 1992 a v súčasnosti ide o najväčšiu a najnavštevovanejšiu akciu v Českej republike a v krajinách tzv. bývalej východne Európy.

Z leteckého modelárstva ste na nej mohli vzhliadnuť letové ukážky RC modelov lietadiel a vrtuľníkov, závody okolo pílonov Model Air Race, aeromuzikál, výstava obrích makiet lietadiel, výstava historických modelov

Priaznivci automobilových modelov zaiste potešili RC modely truckov, stavebných a poľnohospodárskych strojov v akcií, RC drift, expedície, Truck trial, či autodráha SRC.

V bazéne s priemerom 15 m zase prebiehalo predvádzanie RC modelov lodí, no na veľtrhu nechýbalo ani papierové modelárstvo spojení s workshopom, modulová železnica predvádzaná na digitálne riadených koľajiskách HO a TT ako aj expozície ďalších modelárskych klubov s prezentáciou ich činnosti.

Ak ste na tejto výstave náhodou neboli, pozrite si zopár fotografii v galérii pod týmto článkom.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Marián Stanko

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.