Nedeľná náladovka: Dovolená s Andělem

Dovolená s AndělemV dnešnej nedeľnej náladovke potešíme všetkých priaznivcov starých filmov. Prinášame vám českú farebnú veselohru o veselých štrnástich dňoch rekreácie odborárov zotavovne Jezerka“. Sledujeme ich príjazd do zotavovne, pri zoznamovacom večeri sa nám predstaví večný bručoun Anděl, revizor elektrických drah, energický Slovák Štefan Pálka, vodička autobusov Marienka, údržbár Mašek, zlievač Herzán, manželia Pavlátovi, modelár Vyhlídka a mnoho iných, s s ktorými prežijeme veselé chvíle, ako ich prinášajú slnečné dni ich dovolenky, počas ktorej všetci stačili nie len načerpať osvieženie silu do ďalšej práce, ale eštze naviac upraviť bývalý hostinec v útulný žňový útolok pre deti. (FILMOVÝ PŘEHLED 19 / 1953)

Prísny a večne nespokojený bručoun dostane poukaz na letnú rekreáciu ROH. Najprv ho odmietne, ale nakoniec sa predsa len rozhodne poukaz vyzžiť a stráviť štrnásť dní v odborárskej zotavovni Jezerka spolu s ďalšími zasloužilými pracovníkmi. Dej úsmevného príbehu, kde sa všetko točí nie len okrem Andelovej nechuti ku všetkým a všetkému, najmä k akýmkoľvek spoločenským zábavám rekreantov, ale tiež rekonštrukcie detskej škôlky do ktorej sa rekreanti tajne pustia, aby pomohli zúfalej pani učiteľke a detičkám bez strechy nad hlavou,iste netreba bližšie predstavovať. Vždyť podľa výsledkov ankety Hrdina filmového úsmevu sa revizor Anděl v podaní Jaroslava Marvana stal najobľúbenejšiou a najprísnejšou postavou v historii českej filmovej komedie.

Režia: Bořivoj Zeman

Hrajú: Jaroslav Marvan, Josef Pehr, Josef Kemr, Vladimír Ráž, Jana Dítětová,František Dibarbora, Stanislava Seimlová, Běla Jurdová, Vladimír Řepa, Rudolf Princ,Alena Vránová, Eva Foustková, Růžena Šlemrová, Josef Hlinomaz, Antonín Vilský,Marie Norrová, Josef Příhoda, Anna Kadeřábková, Blažena Slavíčková, Alois Dvorský,František Kokejl, Antonín Klimša, Renata Borová, Zora Doskočilová, František Fontén,P. Neuberg, V. Hrabánková, A. Fajfrlíková

Prajeme vám príjemné sledovanie a upozorňujeme vás, že film sa dlhšie načítava.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.