Nedeľná náladovka: Deň otvorených dverí v Technickom múzeu Brno

BRNO – Počas víkendu 28. – 29. 4. 2012 usporiadalo Technické múzeum od 09.00 do 17.00 8. Deň otvorených dverí vo svojom depozitári v areáli bývalých kasární na ulici Terezy Novákové v Řečkoviciach. Súčasťou akcie bola hlavne výstava historických trolejbusov a autobusov zo zbierok múzea doplnená o výstavu hasičskej či vojenskej techniky. Po prvý krát bol verejnosti predstavený legendárny horský autobus Tatra 500 HB v stave pred dokončením renovácie.

Po oba dni od 10-tej do 16-tej v hodinových intervaloch odchádzali z objektu bývalých Kasárni v Brne Řečkoviciach historické autobusy Ikarus 412 ≠339, Škoda 706 RTO MTZ ≠202, Karosa ŠL 11 ≠1305 (ŠPZ 02V 0517), Karosa ŠM 11 ≠2854 a Škoda 706 RO na predvádzacie jazdy v smere do Lelekovic a Vranova.

Na podujatí boli vystavené aj osobné automobily. V areále kasární bol zaistený predaj občerstvenia, predaj upomienkových predmetov a ako novinka tiež predaj tričiek s príležitostnou podtlačou. Atraktívny program pre deti zaistili členovia Zboru dobrovolných hasičov, ktorí im predviedli svoju techniku i ukážky zásahu.

Text: Patrik Špačinský
Úprava: Jaroslav Filo
Foto: Patrik Špačinský, Andrej Bertok a Andrej Pádych

 

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.