Nedeľná náladovka: Československá komédia Poslušne hlásim

Poslušne hlásimČeský barevný film režiséra Karla Steklého, který je pokračováním filmu „Dobrý voják Švejk“ podle nesmrtelného románu Jaroslava Haška. Líčí osudy dobrého vojáka Švejka a nadporučíka Lukáše a některých dalších známých postav z Haškova románu od chvíle, kdy Švejk s Lukášem nastoupí v Praze do budějovického rychlíku. Švejk zapomene na nástupišti kufr, urazí plešatého generálmajora, cestujícího v civilu, zatáhne za záchrannou brzdu a je v Táboře vysazen z vlaku. Podnikne svou pěší anabasi, v Putimi je zatčen co by ruský špion a dopraven do Písku a odtud do Českých Budějovic k nesmírnému zdrcení nadporučíka Lukáše. Pozrite si československú komédiu z roku 1957 Poslušne hlásim. Prajeme vám príjemné sledovanie.

Po odpykání krátkého trestu je jmenován ordonancí 11. marškumpanie, která odjíždí do pole. Ve vlaku se divák seznámí s některými důstojníky, zejména hejtmanem Ságnerem, poručíkem Dubem a snaživým kadetem Bieglerem. Poručík Dub prožije v Sanoku své dobrodružství v nevěstinci, odkud ho nakonec Švejk s Kunertem odnesou zabaleného a přikrývce. Cestou na frontu je Švejk vyslán dopředu jako ubytovatel, na hrázi rybníka se převlékne do ruské uniformy a je zajat rakouskou hlídkou. Má být odsouzen k smrti. V poslední chvíli se však dokáže jeho nevina a Švejk se opět, klidný jako vždy, vrací ke svému milovanému obrlajtnantom Lukášovi. (FILMOVÝ PŘEHLED 52 / 1957)

Komedie podle románu Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Poslušně hlásím: Tak se v úvodu druhého dílu filmové adaptace Haškova románu Dobrý voják Švějk představuje jeho hlavní postava Josef Švejk. Se svéráznou typicky českou postavičkou vojáka Švejka se tentokrát setkáte na cestě na frontu a nakonec přímo v bojové linii. Můžete se podívat na jeho slavné vlakové příhody a také zřejmě nejslavnější epizodu románu, Švejkovu budějovickou anabázi. Nechybí scéna s tajně koupeným koňakem, epizoda se Švejkem coby falešným ruským zajatcem, včetně soudu, ani scéna v níž je poručík Dub přistižen v bordelu. Přestože kritika nenechala po uvedení do kin, na filmu nit suchou, je dnes Steklého adaptace bezpochyby tou nejslavnější a nezapomenutelnou. 
(oficiální text distributora)

Režie: Karel Steklý
Hrají: Rudolf Hrušínský st., Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Fanda Mrázek,Jaroslav Vojta, Alois Dvorský, Jana Kovaříková, František Černý, František Šlégr,Otto Hradecký, František Filipovský, Jarka Pižla, Vladimír Řepa, Arna Pekárková,Miloš Patočka, Vlastimil Brodský, Josef Bartůněk, Václav Trégl, Miloš Nesvadba,Josef Hlinomaz, Milan Neděla, Eman Fiala, Miroslav Homola, Martin Růžek, Ota Sklenčka,Bedřich Vrbský, František Vnouček, Antonín Šůra, Věra Ferbasová, Jiřina Steimarová,Rudolf Princ, Ljuba Hermanová, Jarmila Švabíková, Josef Příhoda, Jan Skopeček,Ladislav Krečmer, Milan Mach, Jindřich Narenta, Zdeněk Kutil, Oldřich Dvorský,František Marek, Stanislav Langer, Zdeněk Martínek, Oskar Hák, Karel Svoboda

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.