Napísali iní: Na Pionieri až na rovník

BANSKÁ BYSTRICA – Na webe autobild.sk pred nedávnom začal vychádzať zaujímavý cestopis na pokračovanie z výpravy piatich Slovákov vedených nezničiteľným motorkárom Marekom Slobodníkom, ktorého mnohí poznáte zo seriálov a filmov o výprave Trabntov do Južnej Ameriky a z Austrálie do Ázie. Tentoraz sa Marek rozhodol vydať sa na ďalšiu zo svojich sólových výprav so štyrmi kamarátmi z Banskej Bystrice až do Južnej Afriky a to na legendárnych motorkách Jawa Pionier.

Piati Slováci sa rozhodli vydať na nezabudnuteľnú púť. Na starých Pionieroch plánujú prejsť z Banskej Bystrice až na úplný juh afrického kontinentu. Ak všetko pôjde podľa plánu, s malými motorkami by sa mali dostať až do Juhoafrickej Republiky.

Na etiópsko-keňské hranice prichádzame v nedeľu podvečer. Možno je to kvôli víkendu alebo je to bežné, no je zatvorená. Musíme čakať v meste, na druhú stranu sa zatiaľ môžeme len pozerať. Ráno však ide všetko ako po masle, myslím, že tak jednoduchý vstup do krajiny sme ešte nemali, to bude dobré znamenie.

Pred nami je cesta z Moyale cez rovník smerom na juh až do Tanzánie. Nevieme v akom stave bude cesta, pretože od rôznych cestovateľov sme mali informácie, že prvých 400 kilometrov takmer po rovník je cesta bez asfaltu, s veľkými dierami, proste totálny masaker. Pripravení sme teda na všetko. Benzín sme natankovali, vodu do bandasky tiež a vyrážame.

Čakáme, kedy to príde, kedy skončí asfalt, no nič také sa nestane. Miestni nám neskôr vravia, že tu natiahli novú cestu rok dozadu. Takže žiadny offroad nebude. Mimochodom, až na hraniciach sme zistili jednu zaujímavú vec, jazdí sa tu vľavo. Niežeby mi to vadilo, ale stále sa mýlim a stále ma to ťahá napravo…

Celý článok môžete dočítať na autobild.sk.

Odkazy na staršie časti:

1. Do Afriky na Pionieroch

2. Afrika na dohľad: Izrael bol zvláštny, ale krásny

3. Konečne v Afrike: Polícia nám nechcela dať pokoj

4. Na Pionieri v Sudáne: Ako pomoc zhora

5. Etiópia: Zachránila nás pred smrťou väznica?

Text: autobild.sk, Tomáš „Sergej“ Halža
Foto: archív

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.