Kniha pod stromček I. – Spartak, Octavia, Felicia

feliciaČeská vydavateľská spoločnosť GRADA priniesla na predvianočný trh novinku – publikáciu pod názvom Spartak, Octávia, Felícia.  Ponúkame vám niekoľko informácií k titulu a link, kde si môžete knihu objednať, prípadne prelistovať.  Na domovskej stránke knihy sú linky aj na podobné tituly vydavateľstva.

Publikace připomíná dnes už legendární řadu osobních automobilů Škoda klasické koncepce vyráběnou v letech 1955 až 1971. Jejím prvním členem byl vůz Škoda 440 dodnes známý pod jménem Spartak, které nesl jeden z prototypů. Text a početné ilustrace čtenáři přiblíží vývoj a postupné proměny automobilů Škoda 440, 445, 450, octavia, octavia Super, octavia Touring Sport, octavia Combi, Felicia a Felicia Super, až po poslední model octavia Combi ročníku 1971. Zmíněny jsou i montáže vozů této řady v zahraničí a lokální výroba u nás téměř neznámých automobilů stavěných na upravených podvozcích typu octavia Combi, modelů Trekka na Novém Zélandu a Skopak v Pákistánu. Samostatná kapitola je věnována sportovnímu nasazení vozů Škoda klasické koncepce doma i v zahraničí. kniha je doplněna barevnou přílohou s kopiemi dobových prospektů, tabulkami technických dat jednotlivých typů a přehledem jejich produkce.

Link na knihu:
http://www.grada.cz/katalog/kniha/spartak-octavia-felicia_5852/?newsletter=1

Zajtra prinesieme informácie o ďalšej, nemenej zaujímavej veteránskej publikácii z pera známeho autora Jana Neumanna.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.