Aktuálne: Posledná rozlúčka s osobnými vlakmi na trati č. 314 Opava východ – Jakartovice

nove logoVážení priatelia železnice, cez víkend 5. a 6. apríla 2014 vyjdú naposledy pravidelné osobné vlaky na trati č. 314 Opava východ – Jakartovice. Verejnosť a priatelia železnice tak majú poslednú možnosť odviezť sa osobnými vlakmi po tejto malebnej trati.

Opavský železničný klub sa na dôstojnom rozlúčení s osobnou na trati č. 314 bude podieľať nasledovne:

– Bolo spracované smútočné oznámenie (parte), ktoré bolo 18.3. vyvesené na zastávkach Kylešovice, Otice, Slavkov u Opavy, Dolní Životice a Litultovice. Na zastávkach Štáblovice, Mladecko a Jakartovice sa toto oznámenie objaví 20.3. Dostanete ho aj v Opavskom ČD centre, alebo k stiahnutiu TU. Tento klub bude rád za jeho ďalšie rozširovanie medzi známymi priateľmi železnice železnice v elektronickej podobe.

– V spolupráci s Českými dráhami a opavskými sprievodcami pripravuje smútočnú výzdobu motorových vozňov na posledný deň prevádzky. Motorové vozy budú mať na čelách osadené smútočné vence, ktoré pripraví a dodá a dodá Opavský železničný klub.

– Počas posledného víkendu, kedy budú jazdiť pravidelné spoje, je v stanici Jakartovice plánovaný predaj propagačných predmetov Opavského železničného klubu. Vo vzťahu k tejto trati sa predpokladá predaj výročnej pohľadnice a brožúrky k 120 rokom tejto trati, ktorú vydal OŽK v roku 2012. Ďalej sa pripravuje príležitostná pohľadnica k ukončeniu prevádzky osobnej dopravy. Pokiaľ si nestihnete zakúpiť propagačné predmety priamo na mieste, je možné  si ich objednať cez web OŽK v rubrike Ponúkame.

Vzhľadom k očakávanému zvýšenému záujmu o jazdu po trati Opava – Jakartovice budú České dráhy posilňovať súpravy. V posledný deň prevádzky sa predpokladá posilnenie súpravy v zložení 814-914 “Regionova” + 010 + 810.

Svoju rozlúčku chystajú aj miestni Skauti, ktorí majú okolo trate trati Opava – Jakartovice svoje základne.

Záujemcovia o rozlúčku s touto traťou sa taktiež združujú v prvej alebo druhej facebookovej skupine.

Informácie zverejnené k problematike zrušenia osobnej dopravy na trati nájdete v časti Z prevádzky na webe OŽK.

Na poslednú rozlúčku s osobnými vlakmi na trati Opava – Jakartovice pozývame všetkých jej priateľov a priaznivcov.

TRAŤ 314
Opava – Jakartovice

Cestovný poriadok
platný do 6. apríla 2014

OPAVA – VÝCHOD 03:55A, 05:55B, 07:55, 10:55, 12:55, 14:55, 16:55, 18:55
 Kylešovice 03:59A, 05:59B, 07:59, 10:59, 12:59, 14:59, 16:59, 18:59
 Otice 04:03A, 06:03B, 08:03, 11:03, 13:03, 15:03, 17:03, 19:03
 Slavkov u Opavy 04:05A, 06:05B, 08:05, 11:05, 13:05, 15:05, 17:05, 19:05
 Štáblovice 04:09A, 06:09B, 08:09, 11:09, 13:09, 15:09, 17:09, 19:09
Dolní Životice 04:16A, 06:16B, 08:16, 11:16, 13:16, 15:16, 17:16, 19:16
Litultovice 04:20A, 06:20B, 08:20, 11:20, 13:20, 15:20, 17:20, 19:20
Mladecko 04:24A, 06:24B, 08:24, 11:24, 13:24, 15:24, 17:24, 19:24
JAKARTOVICE 04:29A, 06:29B, 08:29, 11:29, 13:29, 15:29, 17:29, 19:29
JAKARTOVICE 04:36A, 06:41B, 08:41, 11:41, 13:41, 15:41, 17:41, 19:41
Mladecko 04:42A, 06:47B, 08:47, 11:47, 13:47, 15:47, 17:47, 19:47
 Litultovice
04:44A, 06:49B, 08:49, 11:49, 13:49, 15:49, 17:49, 19:49
Dolní Životice
04:50A, 06:55B, 08:55, 11:55, 13:55, 15:55, 17:55, 19:55
 Štáblovice
04:56A, 07:01B, 09:01, 12:01, 14:01, 16:01, 18:01, 20:01
Slavkov u Opavy
04:59A, 07:04B, 09:04, 12:04, 14:04, 16:04, 18:04, 20:04
 Otice
05:02A, 07:07B, 09:07, 12:07, 14:07, 16:07, 18:07, 20:07
 Kylešovice
05:06A, 07:11B, 09:11, 12:11, 14:11, 16:11, 18:11, 20:11
OPAVA – VÝCHOD
05:10A, 07:15B, 09:15, 12:15, 14:15, 16:15, 18:15, 20:15
A – ide v pracovných dňoch
B ide v pracovných dňoch a v sobotu
stanica na znamenie

 

Opavský železniční klub

Návrh parte2a

Parte 314b

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.