Aktuálne: Nábor mladých železničiarov na detskej železnici

KOŠICE – Zaži výnimočné leto na jedinej detskej železnici na Slovensku Príď medzi kolektív Košickej detskej historickej železnice a staň sa dobrovoľníkom! Máš veľa voľného času a chceš byť užitočný? Si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš po atraktívnej uniforme a rešpekte? Chceš byť súčasťou záchrany a rozvoja jedinej detskej historickej železnice na Slovensku? Ak áno, príď medzi kolektív Košickej detskej historickej železnice v sobotu 30. mája 2020 a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.

Občianske združenie Detská železnica Košice pozýva všetkých, ktorých zaujíma železnica, história a dobrovoľníctvo na Nábor mladých železničiarov. Prvé kolo zápisu sa uskutoční v sobotu 30. mája 2020 o 10:30 v priestoroch nástupnej stanice v Čermeli.

Ešte v ten istý deň získaš základné školenie a poučenie o práci na detskej železnici. Počas sezóny sa postupne zaškolíš aj do ďalších predpisov, ktoré platia pre prevádzku v Čermeli. Nový člen získa originálne tričko a šatku Klubu mladých železničiarov, školenie z pravidiel bezpečnosti a prevádzky na detskej železnici. Každý si bude môcť vyskúšať prestavenie smeru jazdy, vypravenie vlaku alebo absolvovať prvú kontrola cestovných lístkov vo vlaku.

O Klube mladých železničiarov:

Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov – dobrovoľníkov vôbec. Vznikol ešte v roku 2012 a dnes má približne päťdesiat aktívnych členov – žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Detskí železničiari sa pod vedením skúsených železničiarov zúčastňujú na prevádzke železničky v úlohách mladých sprievodcov či výpravcov.

Podmienky:

Vek 9 – 25 rokov
Ak máš menej ako 15 rokov, príď s rodičmi/ starými rodičmi
Nájsť si čas
Chuť učiť sa a pomáhať!

Informácie:

E-mail: kezeleznica@gmail.com, tel: 0917 618 841

Povinná registrácia záujemcov minimálne 48 hodín vopred e-mailom na kancelaria.dzk@gmail.com

Partia nadšencov z Košickej detskej historickej železnice sa teší na teba. 🙂

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.