POZVÁNKA | Slávnostné otvorenie modranskej stanice

MDORA -Zaujíma vás ako to vlastne bolo so železnicou v Modre? Všetko podstatné sa dozviete už 30. apríla 2022 o 17:00 na otvorení železničnej stanice MODRA hlavná stanica. V pristavenom starom nákladnom železničnom vagóne z roku 1892 na nej vystúpia páni bratia Braňo a Andrej Jobusovci – VRBOVSKÍ VÍŤAZI, Roman Féder a FUNNY FELLOWS a vy všetci, ktorí chcete byť svedkami historickej udalosti slávnostného odhalenia tabule MODRA hlavná stanica. Organizátori zo združenia Modranská železnica zverejnia zápis o tom, prečo sa v Modre nerealizovala výstavba železnice a budete aj pri vzniku prvej virtuálnej železničnej trate na svete Modra – Vrbové!

V staničnom bufete, hneď vedľa koľajiska, nájdete pravé modranské vína od Vinárstvo Rychel a chýbať nebude ani špeciálna edícia Frankovka modrá z MODRA hlavná stanica (víno do vlaku – vypiť bez meškania!). Modranskú kávu z Ebenica Coffee a sladký program zabezpečí Natália Pravdová and co. Zatiaľ čo na prvom nástupišti bude pristavený jedálenský vozeň z bistra Kinečko Modra s ich železničiarskymi špecialitami, na ďalšom nástupišti má svoje miesto rezervované modranská keramika od Slovenská ľudová majolika. Nebude chýbať ani špeciálna magnetka MODRA hlavná stanica, ktorú s láskou vyrobila Mária Malinová – remaart a na stanici nájdete aj stánok plný tvorivej zábavy a nápadov s FOLLY – knihy a kreatívne potreby.

Pri vagóne, ktorý by sa mohol stať zaujímavým objektom v meste, budú vystavené rôzne železničné artefakty. MODRA hlavná stanica sa nachádza, vďaka Mestu Modra, na pozemku na Dolnej ulici, smer Zberný dvor – Vinárstvo Rychel.

„Modranská železnica je tu! Chvíľu to síce trvalo… Ale čo je to pre nás tých pár rokov, konkrétne od roku 1846, kedy začala premávať prvá konská železnica na trati Bratislava – Trnava? Kráľovské mesto Modra v tých časoch vlastným rozhodnutím zostalo bez železnice. Prišiel čas to napraviť. Dlhé roky sa o nej u nás doma pri víne len rozprávalo. Dnes už je konkrétne vymyslená – tak ako sa spieva v jednej piesni z 80. rokov minulého storočia. Náš vlak je čisto osobný. Cestovný lístok na jazdu 1. triedou za dobrovoľný príspevok získate priamo na mieste u sprievodcu. A aj Vám ho na mieste preštikne, nech sa prepravíme do lepších čias. Sledujte cestovný poriadok kultúrnych podujatí na facebookovej stránke Modranská železnica, alebo instagrame a dozviete sa všetko potrebné. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli pri realizácii myšlienky vybudovania železničnej stanice v Modre. MODRA hlavná stanica – nastupovať!“ uviedol prednosta stanice Petter Bittner.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: FB Modranská železnica

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.