Zaujímavosti: The Bus Stop, nová retro kaviareň v Bratislave

BRATISLAVA – Cestujete autobusom do blízkych i vzdialenejších častí našej republiky, alebo čakáte na pravidelný spoj mestskej hromadnej dopravy? Využite čas a doprajte si chutný koláčik, či výbornú kávičku v útulnej kaviarničke štýle 50. a 60. rokov minulého storočia nachádzajúcej sa oproti Autobusovej stanici na Mlynských Nivách.

V živej a fareb­nej retro kaviarni v štýle ame­ric­kých dine­rov Vás po pravej strane upúta veľký červený autobus Ikarus 553 (ŠPZ BL 500 AK) zaberajúci takmer celú celú pravú časť podniku ku ktorému sa dostanete po unikátnej a hygienicky nezávadnej „asfaltovej“ podlahe, okolo old-school pouličných lámp a modrého retro bicykla opretého o jednu z nich. V štýlom Ikaruse s barom a barovými stoličkami nájdete aj niekoľko popolníkov, dym z cigariet rýchlo a efektívne zlikviduje výkonné osdsávanie.

Pohľad do interiéru Ikarusu 553

Príjemnú atmosféru kaviarne dotvárajú ručne maľované ilustrácie na stenách na ktorých nájdete i rozkošného mopslíka, či historický autobus.

Na ľavej stene Vás upúta veľká ilustrácia Ikarusu 553.

Hudobnú produkciu má pod palcom hudobný odborník Juraj Čurný, ktorého určite poznáte z televíznej relácie Chartshow. Juraj pre návštevníkov vyberá tie najlepšie hity 50. a 60. rokov minulého storočiapri ktorých si určite radi zatancujete.

Celkový pohľad na The Bus Stop kaviareň

Stolíky sú vyrobené zo skutočných dopravných značiek, ktoré majiteľ reštaurácie Andrej Kör­möndi pracne hľadal v spolupráci s dopravným podnikom. Ku kockovanému červeno-bielemu baru Vás privedie biela zebra na asfaltovej podlahe. Pri kovových stoloch ii mäkkej lesklej červenej sedačke si môžete vychutnať tradičný americký milks­hake, skvelý koláčik či čerstvo pripravenú bagetu. v ponuke sú aj vlastné prírodné ovocné šťavy vo fľaštičkách, ktoré môžete o sebou zobrať i na cestu.

Stoly v kaviarni sú v štýle dopravnej značky Stop.

V útulnej kaviarničke sa oplatí navštíviť aj toalety. o ich aktuálnej obsaditeľnosti Vás informuje vtipný semafor.

Pri vstupe na toalety vás upúta originálny semafor

Originálna kaviarnička je otvorená každý pracovný deň od 7-dmej do 20-tej hodiny. Ak budete mať cestu okolo neváhajte a príďte si vychutnať jedinečnú atmosféru rokov minulých.

Originálna autobusová kaviareň však na Mlynských Nivách nie je jediná. Na 1. poschodí autobusovej stanice sa nachádza kaviareň Bus Café otvorená v pracovných dňoch od 10.-tej do 20-tej hodiny. Jedná sa o 2 spojené Ikarusy 280.08 pôvodne jazdiace na linkách prímestskej dopravy.

Autor: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.