Zaujímavosti: Prvý kalendár slovenských historických autobusov

SLOVENSKO – Klub historických autobusov sa rozhodol pre rok 2013  vydať  prvý kalendár  slovenských historických autobusov. Cieľom tejto našej aktivity je propagácia klubových, resp. iných historických autobusov, ktoré sa nachádzajú vo vlastníctve fyzických alebo právnických osôb. Kalendár 2013 chce na jednej strane informovať o aktuálnom stave historických autobusov na Slovensku, na druhej strane chce motivovať majiteľov starých autobusov aby začali, resp. pokračovali v opravách a niekedy v budúcnosti sa mohli tiež objaviť na ďalšom kalendári slovenských historických autobusov.

Z fotiek kalendára 2013 je možné vidieť veľký záujem zberateľov o autobusy Škoda 706 RTO Lux. Je škodou, že linková verzia autobusu Škoda 706 RTO –  Car zberateľov neoslovila. Úplne nám chýbajú autobusy Škoda 706 RO. Máme na Slovensku dva autobusy Škoda 706 RO v mestskej a linkovej verzie, ale tie čakajú len na renováciu. Taktiež pociťujem nezáujem o autobusy Škoda rady Š 11. Je síce zachovaných viacero autobusov „ŠD 11 Lux“, ale ani jeden nie je zrenovovaný. Zvýšený záujem  medzi zberateľmi  je vidno aj o autobusy značky Ikarus.  Tak len dúfam, že niekedy v budúcnosti sa aj tieto autobusy objavia v nasledujúcom kalendári slovenských historických autobusov.

Na stiahnutie: kalendar.bus (PDF)

Autor: Mikuláš Ivaško

 

3 Comments

  1. Je to dobrý nápad len tak dalej prispeje to možno k dobrej veci ako ísť príkladom.

  2. Dobrý den scháním veškeré historické záběry kde parkovali autobusi ČSAD a chci se zeptat měli by jste, ještě ten kalendář historických autobusu ?protože jsem modelář a zajímám se o autobusi. A chci dělat historické muzeum starých autobusu , ale radči bych udělal stare povalečné garáže ale nikde nemužu sehnat dobové snímky starých garáží autobusu. Oten kalendář mám zájem koupim ho kolik euro, potom vám pošlu snímky autobusu které chci dát do dioramatu, s pozdravem Jarda z Kladna

  3. DOBRY DEN CHCELA BY SOM SA VAS SPYTAT PROSIM VAS VYDE AJ TENTO ROK KALENDAR SLOVENSKYCH HISTORICKYCH AUTOBOSOV?AK BY SOM SI HO CHCELA OBJEDNAT KOLKO BY STAL U VAS?DAKUJEM VAM.S POZDRAVOM SLANA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.