Zaujímavosti: Nová kolekcia modelov Taxíky sveta

Pri surfovaní internetom so objavili ďalšiu zaujímavú kolekciu legendárnych automobilov – tento krát zameranú na legendárne taxíky sveta. Kolekcia Taxíky sěta z vydavateľstva Amercom S.A. Vám predstaví tie najzaujímavejšie historické a súčasné taxíky z rôznych miest na celom svete. Súčasťou každého čísla bude kovový model taxíku s precízne zhotovenými detailami konštrukcie  v mierke 1:43 (mierka jednotlivých modelov sa môže líšiť), unikátne fotografie, technické údaje, rôzne zaujímavosti, konštrukčné riešenie a históriu vzniku daného taxíku.

Kolekcia bude vychádzať každých štrnásť dní a bude obsahovať 48 čísiel. V prvom samostatne predajnom čísle nájdete model známeho amerického taxíku Ford Crown Victoria. V druhom čísle sa vám predstaví ďalšia legenda medzi medzi taxíkmi v podobe kultového automobilu Citroën DS 19. Navyše v treťom čísle budú priložené dva modely taxíkov: Tuk Tuk – Bangkok 1980 + Toyota Crown – Hong Kong 1995.

V kolekcii nájdete okrem iného aj modely týchto známych taxíkov:
– Fiat 125p
– Peugeot 203
– Ford v8
– Volkswagen Beetle
– Ford Escape Hybrid
– Gaz M-21
– Ford Fairlane

V tomto vydavateľstve však vychádzajú aj ďalšie zaujímavé kolekcie ako Legendárni automobily, Lokomotívy světa a helikptéry světa.

Zdroj: http://www.press.sk/web/taxiky-sveta—kolekcia-modelov/
Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.