Zaujímavosti: Na Deň bez dlhov sa jazdilo s historickou električkou

PB151423BRATISLAVA – Uplynulú nedeľu sa do ulíc mesta opäť vydala historická električka. Stalo sa tak pri príležitosti Dňa bez dlhov, ktorý sa už po 3. krát konal aj na Slovensku. Dvojnápravová električka BMEŽ č. 18 premávala v popoludňajších hodinách z Hlavnej stanice cez Blumental, Vazovovu, Krížnu, Špitálsku, Jesenského, Most SNP, Tunel, Kapucínsku a Obchodnú späť na Hlavnú stanicu.

Novembrové jazdy električkou sa konali v rámci propagácie finančného poradenstva. Cestujúci preto od prítomného personálu dostali noviny zamerané na finančné poradenstvo a cukríky Haribo. Pre malé deti boli prichystané balóny.

Hoci vonku väčšinu dňa pršalo, jazdy električkou nenechalo ujsť viacero obyvateľov i návštevníkov metropoly. Keďže táto akcia nebola zo strany Dopravného podniku a mesta propagovaná, väčšinou išlo o náhodných cestujúcich, ktorý sa potrebovali dostať z jednej časti mesta do druhej.

PB151423

Aj tentokrát bola historická električka magnetom pre všetky generácie. Motorvodič Peter Hronček počas jazdy ochotne odpovedal na otázky súvisiace s historickými vozidlami a tí skôr narodení si zase zaspomínali na časy keď ešte tieto električky jazdili v pravidelnej premávke s cestujúcimi. „Ďakujem Vám, že som sa mohla s Vami odviesť. Dodnes si pamätám ako som týmito električkami cestovala do školy pod Manderlákom,“ povedala jedna staršia pani.

Nuž čo dodať. Ďalšie jazdy historickou električkou sa uskutočnia počas Adventu kedy by v uliciach mesta mala opäť premávať Vianočná električka.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.