Zaujímavosti: Čakanie na vlak v Bratislave môže byť príjemnejšie

P6220060BRATISLAVA – Hoci priestory Hlavnej stanice nemožno považovať za vstupnú bránu do slovenskej metropoly, nájdeme v nich útulnú reštauráciu, v ktorej môžete pokojne počkať na pristavenie Vášho vlaku. Reštaurácia Hlavná stanica otvorená denne od 06:00 do 23:00 zaujme nejedného železničného nadšencaOkrem obedového menu v nej totiž nájde aj maľby so železničnou tematikou na ktorých nájdete aj parný rušeň rady 477.0 známy aj pod prezývkou „Papagáj“.

Na stenách však nechýbajú ani rôzne návestidlá, dopravné značky, či mapa slovenských železničných tratí. Našinca však zaujme aj malá výstava lámp, dobovej batožiny a nechýba ani pravá železničiarska čiapka.

Za pekného počasia si môžete pozrieť aj na terase, odkiaľ máte výhľad na nie najčistejšie zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nevýhodou reštaurácie je, že v nej absentuje sociálne zariadenie a vďaka neexistujúcemu výťahu či pohyblivej plošine sa do nej cestujúci s telesným postihnutím nemajú ako dostať.

Text a foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.