Zaujímavá ,,autobusová“ skĺbenina

12.4.2009 – Túto fotografiu nám zaslal čitateľ Veteranbusu. Viacmenej ide o zaujímavé pobavenie – časť karosérie Karosy si totiž neznámy zlepšovateľ ,,nalepil“ na trambus. Netušíme, či je takýto autobusový hybrid spôsobilý riadnej dopravnej prevádzky, ale majiteľovi to zrejme ,,za pokus stálo“—:)

  1. Tak to ste ma prekvapil lebo, ,,ta vec“ vyzera dost hrozne – aspon moj nazor. A ta kastla je oproti kabine nejaka prehrdzavena – vyzera to ako by tam bola dolepena na liaz. Z toho som usudzoval ze ide o nejaky podomaacky vyrobeny hybrid. Ale ked prototyp tak prototyp. Len nerozumiem naco sa take cosi vyrabalo, ked autobusov ci minibusov je habadej.

  2. Vážení kolegové, ani jedna informace není přesná. V prvé řadě je nutné brát v úvahu, kdy vozidlo vzniklo. Bylo to v dobách existence socialistické ČSSR a tehdy žádný výběr v autobusech nebyl, a to nemluvím o potřebě terénního vozu (jedná se o provedení 4×4). Nejedná se o žádný prototyp. ale o zcela účelovou, byť ojedinělou stavbu, a vozidlo bylo vedené jako přepravník osob. Jezdilo s SPZ ZV-93-43 a dopravovalo návštěvníky horských rekreačních objektů, v hůře přístupných oblastech, proto také pohon obou náprav.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.