Zaujalo nás: Košice sa aj tento rok zapoja do Európskeho týždňa mobility

Ikarus 280 in KosiceKOŠICE – Mesto Košice i Dopravný podnik mesta Košice sa aj tento rok zapoja do Európskeho týždňa mobility, ktorý vyhlasuje Európska komisia každoročne v týždni od 16.- 22. septembra 2010. Počas tohto týždňa prirpavuje mestský dopravca viacero zaujímavých podujatí. Okrem Dňa otvorených dverí, ktorí sa uskutoční 19. septembra ním bude aj symbolická rozlúčka s poslednými autobusmi typu Ikarus 280, ktoré premávajú v Košiciach. Momentálne v Košiciach jazdí už len jeden zástupca z legendárneho radu 280.08 s evč. #4085 (zelenobiely náter, vnútorné držadlá pôvodná čierna) a niekoľko zástupcov z radu 280.87 (vnútorný náter držadiel už zelený).

Chýbať nebude ani obľúbená súťaž „Kto skôr ?“ – teda súťaž o to, kto sa skôr dostane do cieľa cesty – električka, autobus, auto, cyklista, korčuliar či bežec. Pripravený bude aj 2. ročník fotosúťaže do ktorej autori fotografií minulý rok prihlásili okolo 60 kvalitných fotografií. Súťažné fotografie s tohtoročnou témou „V MHD sa cítim slobodnejší“ je potrebné odovzdať najneskôr do 10. septembra 2010, do 14.00 hod. Vyhodnotenie súťaže prebehne v rámci plánovaného Dňa otvorených dverí. Viac informácií o tejto súťaži a jej pravidlách nájdete na stránkach košického dopravcu – www.dpmk.sk.

Európsky týždeň mobility je vyhlásený Európskou komisiou každoročne v septembri. Ide o osvetovú kampaň zameranú na občanov, na používanie verejnej dopravy, cyklistiky, pešej dopravy a podporu európskych miest a obcí pri presadzovaní udržateľnej mobility. Témou tohtoročného Európskeho týždňa mobility je: Travel Smarter, Live Better Cestovať jednoduchšie, žiť lepšie.

Zdroj: Mesto Košice a Dopravný podnik mesta Košice
Úprava: Jaroslav Filo
Foto: Ilustračné, zdroj IMHD.SK

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.