Zašlapané projekty – Štadión Odborárov

Ako dopadol sen o najväčšom športovom centre Československa? Sledujte ďalšiu časť dokumentárneho cyklu o nápadoch a projektoch, ktoré za minulého režimu nesmeli uzrieť svetlo sveta. Pripravili: M. Hýža a P. Lokaj.

Malo to byť najväče športové centrum pre občanov niekdajšieho Československa. Na začiatku 50. rokov sa uvažovalo o tom, že bude treba pre stále rozrastajúcu sa Ostravu postaviť veľké verejné športovisko. Mali byť vybudované tenisové a volejbalové kurty, športová hala na loptové hry (náhrada za dodnes stojacu provizórnu halu Tatran), v pláne bol tiež plavecký bazén a celému športovisku mal dominovať najväčší štadión Československa pre 60 tisíc divákov neskoršie pomenovaný ako Štadión Odborárov. Mali sa na ňom konať oblastné Spartakiády, hrať futbal, či jazdiť plochá dráha. Práve zbabraná výstavba tohto štadiónu nakoniec urobila stop tomuto projektu.

Túto reláciu si môžete pozrieť TU.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.