Za 15 mesiacov stotisíc návštev – ďakujeme!

Milí čitatelia, v závere tohto týždňa počítadlo návštev našej webstránky búra stotisícu návštevu. Je to pre nás veľký okamih, ktorému sa nadmieru tešíme. Pri tejto príležitosti nám dovoľte poďakovať sa vám za vytrvalú a pravidelnú návštevnosť.

Stotisíc návštev sme dosiahli za 15 mesiacov, pričom prvé mesiace Veteranbus fungoval samostatne a  následne plynulo prešiel pod Veterany.EU. Včlenenie Veteranbusu vnímame ako jednoznačne pozitívny krok – keďže sme novou stránkou zabrali oveľa širší okruh veteránskych tém a oblastí, logicky tento vývoj kopírovala aj návštevnosť, ktorá sa niekoľkonásobne zdvihla oproti číslam pôvodného Veteranbusu. Časť pôvodných čitateľov – autobusových veteránistov – nadšená nebola, ale veríme, že si dnes radi pozrú novoty aj z dielní kolegov, železničiarov.

Dnes sa návštevnosť pohybuje na úrovni 700-750 reálnych užívateľov a vyše 500 unikátnych návštevníkov. Čiže minimálne polovica z vás zavíta na stránky Veterany.EU aj dvakrát za deň.

Za necelý rok fungovania Veterany.EU sa zhromaždila na tejto stránke veľmi slušná databáza článkov, informácií, fotografií, technických popisov a ďalších  zdrojov, v ktorých sa môžete dlhé hodiny ,,hrabať“ a dobre si pritom oddýchnuť.  Prvoradú zásluhu na tom, že Veterany.EU prerazili a návštevnosť jednoznačne stúpa ďalej, má môj mladý kolega Jaro Filo, ktorý denno-denne  s neporaziteľnou húževnatosťou a nadšením zapĺňa stránky ďalšími a ďalšími článkami. Niekedy ma jeho aktivita doslova fascinuje :). Robiť tak obrovskú prácu ako koníček je skutočný výkon. Za všetko mu veľmi ďakujem. Bez neho by nebol tento web tým, čím je. Čoraz viac  sa aktivizujú však aj jeho mladší kolegovia, ktorí sú budúcnosťou tohto webu. Celkom radi tu budeme naďalej tvoriť a udržiavať priestor pre nich, ale aj pre všetky duchom mladé a zanietené veteránske duše s otvoreným myslením 🙂

V následujúcich mesiacoch sa budeme snažiť v prvom rade zavŕšiť proces registrácie Cechu majiteľov  a sympatizantov československých historických vozidiel, aby sme našej činnosti dali punc organizácie a využili všetky dostupné možnosti, ako napredovať ďalej – v prvom rade organizovaním majiteľov vozidiel v cechu, zháňaní sponzorov, grantov a ďalších prostriedkov, veteránskym spravodajstvom a osvetou, drobnou vydavateľskou činnosťou alebo aj zachraňovaním vozidiel spred pomyselných brán šrotovísk (mimochodom, máme obrovskú radosť, že sme informáciami napomohli zachrániť za celý čas fungovania VB a VE vyše dvadsiatku autobusov).

Naďalej pracujeme aj na odstraňovaní našich chýb – vytýkate nám oprávnene dosť preklepov (hádam je ich v poslednom období menej :). Na váš podnet sme zaviedli prezeranie fotografií a galérií s možnosťou hromadného prezerania fotiek v jednom okne, na aké ste zvyknutí aj inde. Trochu sme zapracovali aj okolo avízovania, čerpania či preberania článkov z klubových stránok, ktoré sme robili v zmysle otvorenej myšlienky nášho copyrightu. Došlo pritom k niekoľkým chybám a následnému ohradeniu autorov, čiže sme prijali nové zásady novinárskeho rešeršovania a spravovávania podkladov. Na všetkých chybách budeme naďalej pracovať.

V závere tohto článočku by sme sa chceli všetci v redakcii veľmi pekne poďakovať za to, že si pravidelne klikáte na Veterany.EU a veríme, že tak budete robiť aj naďalej. Obrovské díky patrí všetkým dopisovateľom či spolupracovníkom, ale aj ostatným aktívnym veteránistom, ktorí nelenili a posielajú nám svoje materiály, čím obohacujú obsahovú štruktúru webu.

Budeme sa snažiť, aby web obsahoval vždy to, čo vás zaujíma, baví. Vaše pripomienky, námety na zlepšenie či názory nám môžte posielať na mail: info@veterany.eu.

Prajeme všetkým pekný zbytok víkendu a tešíme sa na ďalšie každodenné stretnutie na Veterany.EU

Jaroslav Verlík
prevádzkovateľ portálu Veterany.EU

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.