Z redakčnej kuchyne, alebo novinky na našom webe

Letné prázdniny sú pre žiakov a študentov (okrem vysokoškolákov) žiaľ už za nami a pred nami je krátke ohliadnutie za redakčnými novinkami, ktoré postupne zavádzame na tomto webe. 

Počas prázdnin sme Vám ponúkli množstvo zaujímavých domácich i zahraničných tipov na akcie s dopravnou nostalgiou u nás i v zahraničí. Počas leta naša redakcia nechýbala na rôznych nových i každoročne sa opakujúcich podujatiach ako napr. 104. výročie Trenčianskej elektrickej železnice, 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v Nitre, Adamovské jazerá, Anenská púť, prvé jazdy historickej električky Kométa vo Vysokých Tatrách a mnohé ďalšie.

V priebehu augusta sme na našom webe sprístupnili dve nové služby – Prenájom veteránov, ktorou vychádzame k v ústrety všetkým záujemcom o veterány na najrôznejšie účely (filmovačky, svadby…) a Suvenír shop v ktorom zatiaľ nájdete nástenné hodiny s veteránskym motívom a vystrihovačky Trenčianskej elektrickej železnice. Naše hodiny sa stlali veľkým hitom a budete si ich môcť kúpiť aj na Trenčianskej elektrickej železnici. V tejto súvislosti Vám dávame do pozornosti nové e-mailové adresy prenajom@veterany.eu a suveniry@veterany.eu.

Zaujímavou zmenou prešla aj sekcia Najbližšie akcie, v ktorej nájdete aktuálne pozvánky na akcie na dlhšie časové obdobie dopredu. Drobnou zmenou prešli aj ikonky na sociálne siete, ktoré po novom nájdete vždy na konci článku. Na webe zároveň pribudla aj nová sekcia Kluby v ktorej nájdete pozvánky, reportáže a zaujímavosti spolupracujúcich klubov.

Priaznivci Sergejových rozprávok si aj počas prázdnin mohli prečítať ďalšie diely obľúbených Okrídlených rozprávok s leteckou tematikou, ktoré sa na konci prázdnin skončili. Rozprávkový cyklus Veterány deťom bude po krátkej prestávke pokračovať zaujímavými rozprávkami z dielne našej redakcie.

S príchodom septembra sa na náš web vracajú staronové seriály ako Po stopách nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných železničných tratí, Zaprášené projektyStanice, ktoré zmenili svet…. Chýbať však nebudú ani Návraty z veteránskych akcií, ktoré sme pre Vás mapovali v priebehu tohto roka. Okrem toho zavítame aj na populárny viedenský Tramwaytag a s parným rušňom 555.3008 „Mazutka“ sa odvezieme k zrúcaninám Plaveckého hradu.

Pri príležitosti 4. výročia nášho webu pre Vás od 14. do 20. septembra pripravujeme zľavy v našom Suvenír shop-e a vynovený Tip na víkend v ktorom Vám po novom budeme prinášať súhrnné informácie o najrôznejších víkendových akciách s veteránskou tematikou.

Do pozornosti Vám však dávame aj našu stránku na Facebooku, kde okrem priputávok na naše články nájdete množstvo iných zaujímavých veteránskych vecí.

Jedným z pilierov efektívneho fungovania nášho webu je dlhodobá spolupráca s rôznymi múzeami, klubmi a združeniami. Naša redakcia v súčasnosti spolupracuje s týmito subjektami:
STM-Múzeum dopravy Bratislava
Albatros klub RD Bratislava
Dopravný podnik Bratislava
KPHŽD Bratislava-Východ
KHKV pri RD Haniska pri Košiciach
KHT Praha
KHT Zvolen
Košická detská historická železnica
Trenčianska elektrická železnica
Viedenská električka – Pressburgerbahn
Výhrevňa Vrútky

V prípade, že ste sa v uvedenom zozname nenašli a chcete s nami spolupracovať, kontaktujte nás ešte dnes e-mailom na redakcia@veterany.eu.

V závere tohto článku ďakujeme všetkým našim spolupracovníkom a spolupracovníkom vďaka ktorým Vám môžeme prinášať aktuálne informácie a zaujímavosti z oblasti dopravnej nostalgie.

Úspešný štart do nového školského roka Vám praje
Redakcia
3 Comments

 1. Zdravím obetavcov z redakcie!
  Ďakujem a ešte raz ďakujem! Ste super! Na Vašich stránkach sa dozviem všetko nielen o dianí na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Váš web je na vysokej grafickej úrovni, rýchlo sa načíta, a je prehladný.

  Určite viete, že vrútocký ŽEL- RAIL sa od tohoto ročníka presúva v čase a priestore (potom, že Einstein kecá…:D).
  Bude spojený s brněnským BVV EUROTRANS, a to o mesiac skôr, ako sa aj naďalej tvrdí na oficiálnej stránke BVV…..nie v októbri (říjnu), ale hneď od 11-ho po 14-ty september (září) 2013. Keďže by som tam rád išiel, napísal som kompetentným o upresňujúce info. Mám indíciu, že pre verejnosť je vyhradená sobota 14-ho, ale nieje to absolútny fakt…..
  PS.: na akciu s mazutkou (po šalsky „bugatkou“) na Plavecký hrad by som sa rád dostal, možno sa tam niekde aj budeme motať okolo seba…..zdraví Miro z „Nytri“ = Corgoňova.

 2. Zdravím tak už mi odpisali z BVV, že vraj už definitívny termín je v októbri, 8-10.10.2013 (Eurotrans + Žel Rail) lenže na mnohých stránkach je to po starom, aj BVV to opravili len včera. ….takže október. Miro z Corgoňova.

 3. Fajn, sme radi že sa páči. Žiaľ s webom je veľa roboty a „recenzie“ návštevníkov naň sú poväčšinou ojedinelé a potom akoby nieje pre koho písaŤ, keďže nedostaneme spätnú odozvu. Preto sme radi, že sa konečne niekto odhodlal aj napísať aj keď sme si to prečítali až neskôr 😀
  Zostante nám verný
  Redakcia

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.