Víkendová nádieľka zaujímavých fotografií od Martina Sidbergera

CZ Zlin trolleybus 9TrBliži sa víkend a s ním aj pravideľná piatková nádieľka zaujímavých fotografií. Aj dnes vyberáme z fotografií od Martina Sidbergera. Dnes sa môžete tešiť nie len na železničnú nostalgiu, ale aj na historické električky, či trolejbusy. Chcete aj v prispieť svojimi fotografiami do víkendovej nádieľky fotografií? Vaše fotky očakávame na e-mailovej adrese redakcia@veterany.eu.

 

 

 

 

11 Comments

  1. re sergej alo o tom že tam je valec párni v prevádzke som nevedel ani čhz o tom neinformuje

  2. V správach hovorili, že ten valec patrí jednému súkromnému zberateľovi (zdá sa mi, že počas reportáže ten valec bol v okolí Čierného Balogu) a že s týmto existujú na Slovensku ešte dve a že jedine tento je z tých troch funkčný.

  3. Re Sergej parný Valec je zajimavá Téma pre tento web a chcel by som spraviť článok na tuto tému. Keďže ma historické parné valce zaujali, spravím článok na túto tému ak budem mať k dispozícií ptorebné materiáli.

  4. Jj, článok na tému Parné valce ma zaujíma, mám rád všetky vozidlá, ktoré poháňa para, teda okrem valcov a lokomotív aj traktory a autá (v zahraničí je dosť zberateľov, ktorí nejaké to funkčné parné auto majú, o nejakom parnom aute, čo by bolo na Slovensku, zatiaľ neviem)

  5. re Sergej Aj na Slovensku je parne auto ale neni v prevádzke ide o voz skoda sentinel ale neni v. Prevádzke nachádza sa v dopravnom múzeu v bratislave vozidlo tohto tipu je aj vo vlastníctve technického múzea Brno ktoré je aj pojazdne

  6. Patrik: Vďaka za objasnenie, myslel som si, že sa na Slovensku žiadne parné auto nedochovalo, ale nevylučoval som možnosť, že sa nejaké nájde…Teraz som o čosi múdrejší 😀

  7. Re Sergej Zatiaľ som zistil že majiteľom Škody Sentel ktorá je v bratislavskom múzeu dopravy je banské múzeum v Rožňave.

  8. No teda!!! Škoda, že to auto nie je v Rožňave, by to bolo ku mne oveľa bližšie, než do BA, lebo ja som z Košíc…a do Rožňavy sa presťahoval môj brat 😀

  9. Podľa toho čo sa píše na nete, by sa v rožňavskom banskom múzeu mal nachádzať aj parný valec.

  10. Tak keby sa mi podarilo zmieriť sa s bratom, tak by som sa tam rád šiel pozrieť…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.