Viedenská električka v Slovensko v obrazoch

Milan králViedenská električka má 100 rokov. Istotne to všetci vieme, veď média sa medzi sebou bijú o to kto bude mať o nej viac článkov. Inak tomu nebolo ani v minulej časti Slovensko v obrazoch na RTVS1 odvysielanej 16. februára 2014.

RTVS odviesielala kompletnú a fantasticky prepracovanú reportáž o Viedenskej električke. Okrem historických záberov ste v nej mohli vidieť aj pamätníka, pána Ing. Milana Krála, ktorý porozprával svoje zaujímavé zážitky z tejto trate, na ktorej pracoval aj jeho otec, ktorého takmer denne sprevádzal pri jazdách. Pán Milan dodnes zbiera rôzne historické materiály z MHD v Bratislave a Viedenskej električky. Vo svojej zbierke má aj jedálny lístok z otvorenia trate a teraz spolu s Petrom Martinkom, Ladislavom Szojkom a Dušanom Habardom pripravujú knihu o Viedenskej električke, v ktorej budú vysvetlené viaceré nejasnosti a chyby z predchádzajúcich kníh, ktoré odhlalili. Pán Král so svojím otcom bol aj posledný, ktorý sa viezol tzv. Viedenskou električkou. Keď obsadil Hitler Petržalku, pán Král bol so svojím otcom v Kopčianskej remíze. A čo bolo ďalej? Nenecháme Vás napínať a pozrieme si príspevok z archívu RTVS.

Prajeme Vám príjemné sledovanie.

 Martin Žarnovický

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.