Veterány.EU: Zopár slov do nového roka

Rok 2012 je už za nami a pred nami je malé zhodnotenie toho, čo sa našej redakcii v uplynulom roku podarilo zrealizovať. Pozrieme sa na seriály, ktoré sme na našom webe priniesli, na akcie ktoré sme pre vás zmapovali a na plány do nového roka. Začiatok roka patril na našom webe seriálu RETRONÁVRATY, v rámci ktorého sme priniesli malé ohliadnutie za dopravnou nostalgiou roku 2011 do ktorého svojou troškou prispeli aj naši čitatelia. V letnom období sme zase náš web ladili v prázdninovom štýle. V rámci cyklu Tip na prázdniny sme nejednému z vás určite poradili kde a ako možno stráviť uplynulé leto.

V priebehu roka sme aj vďaka našim čitateľom a spolupracovníkom priniesli nové seriály ako Po stopách nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných električkových tratí, Motocykle čias minulých a Lietali sme s nimi. Vďaka Pánu Gilbertovi ste mohli odkrývať históriu motocyklov a vydať sa po stopách železničných tratí najmä v oblasti Bratislavy. Náš spolupracovník Sergej (ktorého mnohí z Vás poznajú aj z Košickej detskej železnice) zase priniesol niekoľko zaujímavých reportáži a tradičný rozprávkový cyklus Veterány deťom.

Rok 2012 sa niesol aj v znamení pokračujúcej spolupráce s Klubom priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy, ktorý pokračuje v renovácií legendárnej lokomotívy viedenskej električky GANZ Eg 6. Vďaka tejto spolupráci sme mali možnosť navštíviť známe električkové múzeum v Mariazelli a a pozrieť si unikátne električkové veterány rakúskej republiky. Nechýbala však ani spolupráca s bratislavským dopravným podnikom, či mnohými veteranistickými klubmi na Slovensku.

Okrem toho sme však nadviazali spoluprácu aj s Trenčianskou elektrickou železnicou a Košickou detskou historickou železnicou vďaka ktorej sme Vás mohli informovať o činnosti týchto organizácií. Naša spolupráca úspešne pokračovala aj v Českej republike kde sme spolupracovali napríklad s Českými dráhami, či Pardubickým spolkom histórie železničnej dopravy.

Ako sme už vo včerajšom hodnotení uplynulého roku z pohľadu dopravnej nostalgie spomínali, uplynulý rok bol bohatý na akcie s dopravnou nostalgiou u nás i v zahraničí. Pri tých najzaujímavejších bola aj naša redakcia, aby ich mohla priblížiť našim čitateľom.

V roku 2012 sme pre Vás mapovali nasledovné akcie:

– Novoročné a veľkonočné jazdy na Trenčianskej elektrickej železnici
– Stretnutie modulovej železnice v Bratislave
– Mimoriadna jazda do Krupiny
– Doubledecker brázdiaci Európou na navšteve Bratislavy
– Mimoriadnu jazdu nostalgickým vlakom na trati Košice – Margecany – Gelnica a späť
– Premávku predvolebnej električky v Bratislave
– Rozlúčkovu jazdu s parným rušňom 331.037 “Uhranka”
– Ikarus 55 na návšteve Bratislavy
– Slávnostné otvorenie novej trolejbusovej trate Pražská – Hroboňova
– Slávnostný ceremónial predĺženia vybraných spojov linky 37 do Marianky
– Premávku veľkonočnej električky vo Viedni
– Deň otvorených dverí v depozitári v areáli bývalých kasární na ulici Terezy Novákové v Řečkoviciach
– Bratislava pre všetkých 2012
– Slávnostné otvorenie detskej železnice v Košiciach
– Prvomájová veterán Tatra Rally v Bratislave
– Tramway múzeum Mariazell
– Oslobodenie Bratislavy
– Noc múzeí a galérií 2012
– Slovenských hokejistov doviezol do centra legendárny Cabrio bus
– Historická električka pre najmenších
– 115 rokov električiek vo Viedni
– Festival Brno – mesto uprostred Európy
– Rendez 2012
– Európsky týždeň mobility v Bratislave
– Summer Bus v uliciach Bratislavy
– Premávku Doubledeckra v meste pod Zoborom
– Donau Masters 2012
– Nostalgickým vlakom a električkou na Anenskú púť v Lednických Rovniach
– Slovenské Piesky
– Sahara 2012
– Bažant kinematograf 2012
– Krištáľová rallye Pomôže celé Slovensko
– 7. ročník Danubia okruh
– 28. Tramwaytag der Wiener Linien
– Pezinské vinobranie aj za účasti veteránov
– Výstava historických vozidiel v OC Mlyny
– Deň otvorených dverí dopravného podniku Bratislava
– Nevšedné jazdy historickej súpravy metra v Prahe
– premávku Vianočnych električiek v Bratislave a vo Viedni
– Prvý parný deň aj parným rušňom 555.3008 “Mazutka”
– Stretnutie historických vozidiel v RD Topočany
– S gemerským expresom po trati Rožňava – Dobšiná
– Agrokomplex 2012
– Ukončenie sezóny v železničnom múzeu Bratislava-Východ
– Divadelné soboty na detskej železnici, alebo s Katkou do rozprávky
– Rajecká Anča 2012
– 17. november v obci Dojč
– Mikulášska výstava historických železničných vozidiel
– Lokomotíva U34.904 “Joy” sa prezentovala v Bratislave
– premávka vianočnej električky v Bratislave a vo Viedni

Len pre porovnanie dodávame, že v roku 2012 sa nám podarilo zmapovať viac akcii ako v roku 2011 za čo patrí poďakovanie všetkým členom našej redakcie, ako aj našim verným spolupracovníkom.

V nasledujúcom roku sa vám budeme snažiť prinášať aktuálne informácie a zaujímavosti zo sveta dopravnej nostalgie. Aj v tomto roku sa Vám budeme snažiť priblížiť tie najzaujímavejšie akcie s dopravnou nostalgiou u nás i v zahraničí. nezabudneme však ani na “novoročné” kalendáre akcií a na široké spektrum pozvánok na akcie s dopravnou (a v niektorých prípadoch i nedopravnou) nostalgiou. Opäť sa budeme snažiť pátrať po adeptoch na historické vozidlá, ktoré už niekoľko rokov márne čakajú na svoju záchranu a chýbať nebudú ani naše tradičné seriály.

Aj v tomto roku dávame možnosť jednotlivým veteranistickým klubom a združeniam možnosť vytvoriť si svoju webstránku pod doménou veterany.eu. Budeme radi ak sa náš redakčný tím rozšíri aj o nových spolupracovníkom, vďaka ktorým budeme môcť prinášať viac informácií o dopravnej nostalgií u nás i v zahraničí. V prípade, ak pre naše stránky pravidelne prispievate, radi Vám bezplatne zriadime e-mailové konto s objemom 50 MB v tvare: vasemeno@veterany.eu.

Rok 2013 bude aj o snahe rozšíriť spoluprácu s ďalšími veteranistickými klubmi, spolkami, združeniami, či zaujímavými múzeami a prehĺbiť spoluprácu s našimi doterajšími partnermi. .

Veríme, že aj v novom roku budeme mať množstvo čitateľov, ktorí svojimi príspevkami obohatia našu webovú stránku. Veríme, že každá z Vás nájde na našom webe niečo čo ho zaujme a budeme radi ak sa od nás dozviete niečo o čom ste doteraz možno ešte nevedeli.

Prajeme Vám šťastný nový rok 2013 plný osobných i pracovných úspechov, zdravie, šťastie i rodinnú pohodu. Prajeme Vám 365 dní s našim webom. 🙂

-red-

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.