Veterány.EU: Z redakčnej kuchyne

REDAKCIA – Vážení soudruzi letné prázdniny pomaly končia a pred nami sú opäť školské a pracovné povinnosti, ktoré neobídu ani našu redakciu. Ústredný výbor tohto spravodajského portálu ma preto poveril, aby som podal krátku správu o novinkách, ktoré pre vás pripravujeme.

Pravidelné seriály:
Od 20.. septembra na našom webe obnovuje dokumentárny cyklus o nápadoch a prijektoch, ktoré vo svojej dobe nemohli uzrieť svetlo sveta – Zaprášené projekty. Tie sa budú na našom webe objavovať tak ako doteraz každý druhý utorok. Seriál o nepoužáívaných, zrušených, či nedostavaných železničných tratiach ostáva na našom webe bez zmeny, t.j. bude sa objavovať s dvojtýždennou periodicitou.

Noé seriály:
Od 22. septembra sme pre vás na našom webe pripravili niekoľko zaujímavých seriálov, ktoré sa rozhodne oplatí prečítať.

■ Technické pamiatky – každý druhý utotok sa budeme na našom webe venovať zaujímavým technickým pamiatkam, ktoré svojim spôsobom súvisia s dopravou a dopravnou nostalgiou. Pozrieme sa napríklad na históriu Starého mosta, električkového tunela, či na pamiatky lodnej dopravy v hlavnom meste.

■ Po stopách trolejbusových tratí každý druhý štvrtok sa budete môcť spolu s nami vydať po stopách zaujímavých trolejbusových tratí. Zavítame do miest, kde trolejbusy v minulosti jazdili, no dnes by ste ich tam už hľadali márne. Pozrieme sa aj do miest, kde sa výstavba trolejbusových tratí síce planovala, no nikdy sa nezrealizovala a zavítame aj do miest, kde síce trolejbusy jazdia dodnes, no viacero tratí v nich bolo zrušených.

Keďže vyskoškoláci majú do polovice septembra ešte prázdniny, Tip na prázdniny sa bude na našom webe objavovať približne do 18. spetembra, kedy ho nahradí Tip na september a piatkový Tip na víkend. Od septembra sa na našom webe obnovuje aj tradičná Nedeľná náladovka od 1. októbra aj rozprávkový cyklus Veterány deťom.Veríme, že vás uvedené novninky potešia a že nám zachováte priazeň aj naďalej.

Za spravodajský portál Veterány.EU
Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.