Veterány.EU: Z redakčnej kuchyne

Vážení čitatelia, v poslednom období sme na našom webe priniesli niekoľko zaujímavých zmien, ktorých cieľom bolo zatraktívnenie nášho webu. Okrem aktuálnych článkov, pozvánok na akcie a reportáží sme sa zamerali aj na rozšírenie odborných článkov. Lanové dráhy majú svoju nezastupiteľnú úlohu najmä v horskom prostredí a sú výborným námetom na výlet. Aj preto sme seriál Po stopách lanových dráh po dlhšej prestávke opätovne vrátili na náš web. Nezabudli sme však pritom ani na seriály Po stopách nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných železničných tratí a Po stopách trolejbusových tratí.

Nie všetko, čo bolo naplánované, sa aj podarilo zrealizovať – či už z ekonomických, politických, alebo iných dôvodov. O týchto veciach sa môžete viac dočítať v seriále Zaprášené projekty, ktorý sa na našom webe po novom objavuje každú druhú stredu.

Tohtoročnou novinkou je nový seriál Po stopách nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných električkových tratí, ktorý každý druhý pondelok mapuje zaujímavé električkové trate, na ktorých však už nepremávajú električky a ktoré boli v minulosti z rôznych dôvodov zrušené.

V priebehu mesiaca apríl pribudne na našom webe aj druhý nemenej zaujímavý seriál, ktorý zaiste poteší všetkých priaznivcov leteckej nostalgie. Lietali sme s nimi, alebo nostalgické spomínanie Petra Vodičku na zaujímavé letecké spoločnosti doma i vo svete, ktoré sú už dnes žiaľ dávnou či menej dávnou minulosťou.

V tomto období zároveň rozširujeme aj našu reportážnu činnosť. Začiatkom tohto roku sme nadviazali spoluprácu s Trenčianskou elektrickou železnicou, čím prispievame k zviditeľneniu tejto kúpeľnej električky. Naši spolupracovníci z TREŽky nás pravidelne informujú o najbližších akciách a prinášajú nám zaujímavé reportáže z ich akcií.

Okrem toho sme sa stali partnermi kampane Nezatváraj oči pred nevidiacimi, ktorú organizuje Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Radi však uvítame spoluprácu s ďalšími klubmi, spolkami, múzeami, či združeniami. V prípade záujmu o spoluprácu s našim spravodajským portálom nás kontaktujte e-mailom na redakcia@veterany.eu.

Do budúcnosti nevylučujeme ani ďalšie zaujímavé novinky o ktorých Vás budeme včas informovať.

Jaroslav Filo
a redakcia Veterány.EU

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.