Veterány.EU: Veteranistická sezóna pomaly začína

logoVEREDAKCIA – Pomaly sa blíži apríl a s ním aj začiatok novej veteranistickej sezóny na ktorú sa pripravuje aj naša redakcia. Aj tento rok sa počas nej vydáme na cesty, aby sme pre vás zmapvoali tie najzaujímavejšie akcie s dopravnou, či vojenskou nostalgiou. Okrem toho pre vás pripravujeme aj niekoľko noviniek na našom webe. O aké konkrétne ide sa dozviete v nasledujúcom článku.

Najbližšie akcie:

Už budúci týždeň začína „maratón“ veteranistických akcií a naša redakcia bude pri tom. Navštívte s nami niekoľko zaujímavých akcií rôzneho druhu:

■ 1. – 2. apríla – Traktor veterán
– Slovenské poľnohospodárske múzeum Nitra
■ 8. – 9. apríla – Jazda vojenských historických vozdiel
– Jazda vojenských veteránov po meste Bratislava
■ 9. apríla – Jasovský expres III.
– Jazda historickým motorovým vlakom M 131.1125 „Magda“ do Jasova a Medzeva
■ 16. – 17. apríla – Bratislava pre všetkých
– Víkend otvorených dverí samosprávy hlavného mesta

Reportáže z týchto (ako aj ďalších) akcií vám prinesieme v reportážnom cykle Návraty, ktorého tvorcami sa môže stať aj vy. Stačí ak nám do redakcie pošlete vaše články, fotky, či videá z jednotlivých akcií a my ich na našom webe radi uverejníme. Zároveň sa budeme snažiť priniesť vám z každej akcie aj krátku videoreportáž.

Hoci nová veteranstická  sezóna už klope na dvere v sobotu vám ešte pár krát prinesieme reportážny cyklus RETRONÁVRATY, v ktorom vám ponúkame ohliadnutie za uplynulou veteranistickou sezónou. Pripomenieme si napríklad jazdu Albatrosom a ponúkneme vám aj videoreportáž zo 100-ročnice trate Trenčianska Teplá – Lednické Rovne.

Novinky na našom webe:

V súvislosti s novou veteranistickou sezónou obnovujeme na našom webe rubriky Tip na víkend, Víkendová nádielka fotografií, či Nedeľná náladovka.  V Tipe na víkend vám aj tento rok prinesieme pozvánky na zaujímavé veteranistické akcie konané u nás i v zahraničí, či tipy na múzea s dopravnou nostalgiou. Na konci každého Tipu na víkend vás zároveň budeme informovať ktorých akcií sa nastávajúci víkend plánujeme zúčastniť.

Počas sezóny  vám zároveň na našom webe budeme pravideľne prinášať aj cestovné poriadky nostalgických liniek.

Plánovaný pondelkový seriál venvoaný technickým pamiatkam presúvame na neskoršie obdobie. Jeho nasadenie závysí od toho ako sa nám podarí spracovať články o jednotlivých technických pamiatkach.

Po krátkej prestávke opätovne obnovujeme aj štvrtkový seriál o nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných železničných tratiach a pokračujeme aj v zabehnutých seriáloch Zaprášené projekty a Po stopách Lanových dráh, ktoré sa na našom webe objavujú na striedačku každý druhý utorok.

Rozšírenie spolupráce:

V uplynulom období sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s Klubom priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy, ktorý sa snaží o záchranu lokomotívy Eg 6 jazdiacej na bratislavskkom úseku trate viedenskej električky. Vďaka tejto spolupráci vás môžeme informovať o záchrane tohto zaujímavého rušňa, ako aj spolupodielať sa na mapovaní histórie tejto trate. Okrem toho sa v najbližšej dobe chystáme zmapovať aj zvyšky trate viedenskej električky na rakúskom území.

Radi však uvítame spoluprácu aj s inými klubmi, cechmi, múzeami, či jednotlivcami. Aj vďaka ním totiž môžeme skvalitňovať obsah nášho webu.

Záverom tohto článku by sme sa chceli poďakovať všetkým našim čitateľom a doterajším spolupracovníkom za prejavenú dôveru a povzbudiť ich k ďalšej spolupráci. A aby som nezabudol vaše tipy a námety k jednotlivým seriálom, pozvánky na akcie, videá, či fotografie,… očakávame na e-mailovej adrese redakcia@veterany.eu.

Jaroslav Filo
Redaktor spravodajského portálu Veterány.EU

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.