Veterány.EU: Už 2 roky s vami

Vážení čitatelia, 14. septembra 2011 si naša redakcia pripomenula 2. výročie založenia tohto webu. Hlavným iniciátorom tohto projektu bol Jaroslav Verlík, ktorý je šéfredaktorom webu a zakladateľom spravodajského portálu Veteránbus.sk (web bol v prevádzke v rokoch 2008 – 2009). Avšak prvotná myšlienka založiť web o veteránoch vznikla koncom januára 2009 keď som spolu s Patrikom Špačinským a Martinom Žarnovickým založil webstránku PDS – Historické vozidlá, vďaka ktorej sme nadviazali spoluprácu s pánom Verlíkom. A keďže Jara náš web zaujal, slovo dalo slovo a už o polroka neskôr sa oba weby zlúčili do tohto spravodajského portálu.

Budovať kvalitný spravodajský portál o veteránoch, historických vozidlách a historickej technike nebolo jednoduché. Postupom času však s nami začali spolupracovať rôzne partnerské weby, múzeá i dopravné kluby. Okrem aktuálnych článkov zo sveta dopravnej nostalgie sa na webe objavili aj mnohé zaujímavé seriály a cykli ako Tip na víkend, Veterány deťom, Nedeľná náladovka, Objavujeme, RETRONÁVRATY, Zaprášené projekty, Po stopách lanových dráh a nekonečný seriál Po stopách nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných železničných tratí.

Aj napriek rôznym povinnostiam našej redakcie sme vám počas tohto leta priniesli až 67 zaujímavých tipov na prázdniny z rôznych oblastí dopravnej nostalgie. Okrem toho sme pre vás zmapovali aj rôzne zaujímavé akcie ako Prázdniny na Kométe, Donau Masters 2011, Radošínsky a vrbovský expres, Agrokoplex 2011, Rozlúčka s letom do Spišského podhradia, či Deň zamestnancov MHD v Bratislave.

Ako sme vám už začiatkom septembra avizovali, s príchodom nového akademického roka obnovujeme na našom webe aj pravidelné seriály a cykli odbornejšieho charakteru. Seriál Po stopách nepoužívaných, zrušených či nedostavaných železničných tratí sa bude každý druhý štvrtok striedať s novým seriálom Po stopách trolejbusových tratí, ktorý štartuje už tento štvrtok. Dokumentárny cyklus o nápadoch a projektoch, ktoré vo svojej dobe nemohli uzrieť svetlo sveta – Zaprášené projekty sa zase bude každý druhý utorok striedať s novým seriálom Technické pamiatky. Obľúbený rozprávkový cyklu Vetrány deťom obnovujeme už túto sobotu 1. októbra 2011.

V tomto období zároveň pripravujeme na náš web aj niekoľko špecifických článkov zameraných na zaujímavé a významné výročia. Zároveň sa snažíme o prehlbenie spolupráce s existujúcimi a nadviazanie spolupráce s novými dopravnými subjektami (múzeá, dopravné kluby, partnerské stránky…), ako aj o hľadanie nových spolupracovníkov nášho spravodajského portálu.

V závere tohto článku by som chcel poďakovať všetkým našim doterajším spolupracovníkom i čitateľom za prejavenú dôveru a ochotu s nami spolupracovať. Veď aj vďaka vám už 2 roky informujeme o aktuálnom diani v oblasti dopravnej nostalgie.

Za veterány.EU
Jaroslav Filo
Hlavný redaktor

Komentár

  1. Chlapci, chcem Vam poblahozelat k tej obrovskej praci co ste na tomto webe vykonali. Viete dobre, hlavne Ty Jaris, ze ja nikdy nic nestiham -:) a i ked tento web prevadzkujem, vela toho nanapisem. Myslim ze sa Vam podarilo vybudovat portal, ktory nema realnu konkurenciu v tejto spravodajskej veteranskej oblasti v CR a SR. Isteze, boli, su a budu chyby. Ale chyby nerobi len ten kto nic nerobi, takze to berme s nadhladom, odstranujme co sa da. Je to Vas konicek. Takze Vam prajem dalsich 315 tisic navstevnikov za dalsie dva roky a este omnoho omnoho viac -:)

    Jaroslav Verlik

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.