Veterany.EU oslavujú prvé narodeniny

prveVážení čitatelia, prednedávnom sme avízovali, že v súvislosti s prvými narodeninami tohto webu sa od septembra  udejú niektoré zásadné zmeny ohľadom fungovania webstránky Veterany.EU, ale nielen ohľadom nej. Chceme dať našej práci ďalší rozmer, skvalitniť obsahy a rozbehnúť aktivity, na ktoré sme sa postupne počas dovolenkového leta pripravovali a na ktorých sme sa spoločne s ostatnými ľuďmi okolo redakčného tímu dohodli. Všetky naše doterajšie aj pripravované činnosti sa teda počnúc septembrom stávajú aktivitami novozaloženého Cechu majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel.

O aké naše aktivity teda pôjde?

V prvom rade uvedieme do života Cech majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel. Ďakujeme všetkým záujemcom o členstvo v tomto Cechu. Len čo bude registračné konanie ukončené, uverejníme stanovy Cechu a podmienky členstva. Členom Cechu bude každý majiteľ alebo sympatizant (teda nemajiteľ) historického vozidla z ľubovoľnej dopravnej oblasti. Cech bude fungovať na báze občianského združenia s cieľom získavať prostriedky z darov, sponzoringu, 2% daní a ďalších inštitútov, na renováciu vozidiel členov Cechu, ich spravodlivé prerozdeľovanie a všetky ostatné veteránske aktivity. V Cechu uvítame všetkých ľudí s otvoreným srdcom, dobrými nápadmi a chápaním spoločného cieľa. Členovia Cechu budú získavať aj výhody, spojené s prevádzkovaním ďalších aktivít. O ktoré aktivity pôjde?

– prevádzkovanie portálu www.veterany.eu – web bude naďalej prinášať aktuality, pozvánky na akcie, rešeršované články z webu atď. Popri týchto každodenných článkoch budeme uverejňovať aj pripútavkové bloky na naše autorské materiály, ktoré však budú v celom znení uverejňované v novom papierovom štvrťročníku Veterany.EU – magazíne o československých historických vozidlách a doprave.

– časopis Veterany.EU – štvrťočník bude prinášať autorské materiály, kalendáre akcií, fotogalérie, rozhovory, reportáže, seriály, návštevy podujatí a celý kopec ďalších informácií a fotografií, ktoré budú istotne pastvou pre vaše oči. Pre českých odberateľov máme zabezpečený distribučný odber z Ostravy, čiže odpadnú akékoľvek neúmerné náklady spojené s platením či doručovaním zo Slovenska. Radi vám dáme priestor pre vašu prezentáciu, reklamu a všetky ostatné produkty, spojené s fungovaním štandardného časopisu. Uvítame aj vaše články, nápady, názory, fotografie, polemiku a čokoľvek ďalšie, čo obohatí časopis.

– vydávanie príležitostných tlačovín, prospektov, výroba prezentácií a webstránok pre veteránistov atď.

– múzeum historických autobusov Hokovce – po zdĺhavejších peripetiách sa počas septembra začína konečne výstavba múzea československých historických autobusov, ktoré vzniká z iniciatívy jedného zo zakladajúcich členov Cechu Štefana Píriho. Je majiteľom niekoľkých autobusov – v súčasnosti renovuje autobus Praga RND, po ňom prídu na rad dve vozidlá RTO a RO. V ponuke vozidiel budú aj Karosa ŠL 11 a Karosa ŠL 11 Turist. Posledne menovaná ,,turistka“ absolvovala pred niekoľkými dňami cestu z opravární z Kuriman pri Levoči do Hokoviec a ako posledný model 1311 s polovysokými sedačkami obohatí vozový park múzea.

– československé veteránske stretnutia pri múzeu v Hokovciach – na prelome jari a leta plánujeme každoročne poriadať československé stretnutie všetkých sympatizantov a majiteľov historických vozidiel v prekrásnom kúpeľnom regióne, kde budete mať zabezpečený kompletný servis v otázke organizačnej, ubytovacej atď. V pláne sú jazdy historickými autobusmi, predvádzanie vozidiel a bohatý denný aj večerný program, spojený s dopravnou nostalgiou, veteránmi a dobrou zábavou. Veríme, že sa nám podujatie podarí ,,priviesť na svet“ a budeme sa na ňom pravidelne stretávať.

Takisto veríme, že naša doterajšia práca bude serióznym základom pre všetky spomínané aktivity a podarí sa nám posunúť československé veteránske dianie o ďalší ,,level“ vyššie. Sekretárom Cechu sa stáva náš redaktor Jaroslav Filo, ktorý bude riešiť všetku administratívu Cechu.

Ďalšie informácie budeme prinášať priebežne, len čo sa oficiálne dokončí registrácia Cechu a budeme môcť začať fungovať ,,oficiálne“ naplno.

Jaroslav Verlík
Štefan Píri
štatutárni zakladatelia
Cechu majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.