Veterány deťom: Tomas a jeho priatelia 1, 2

72513_5_wsPo úspešnej 10-dielnej československej krátkometrážnej rozprávke Pohádky o mašinkách tu pre deti i dospelých máme ďalšiu zaujímavú lahôdku, rodinný animovaný seriál Tomáš a jeho priatelia vyrobený vo Veľkej Británií v roku 1984.

LOKOMOTÍVA TOMÁŠ je nadčasový televízny seriál, natočený podľa knižnej predlohy známeho autora reverenda W. Awdryho, ktorý písal príbehy o mašinkách pre svojho syna ako rozprávky na dobrú noc. Jednotlivé príbehy sledujú dobrodružstvá trúfalej parnej lokomotívy menom Tomáš a jeho priateľov na vymyslenom ostroveSodor, kde všetky veci majú svoju vlastnú osobnosť a život. Tomášov svet je krásne idylické miesto a jeho obyvatelia poctiví a dobrí ľudia alebo mašinky, ktoré sa neboja žiadnej práce. Vďaka seriálu LOKOMOTÍVA TOMÁŠ sa deti môžu naučiť ako riešiť rôzne životné situácie ktoré ich môžu niekedy stretnúť.

Režie: David Mitton
Hrají: Ringo Starr, George Carlin, Alec Baldwin

S poľutovaním Vám však musíme oznámiť, že jednotlivé diely tohto seriálu z technických dôvodov nemôžeme odvysielať v takom poradí ako by za sebou mali nasledovať.

Prajeme Vám príjemné sledovanie.

1. časť: Tomas a pruvodci

2. časť: Tendry a točny

35 Comments

 1. No toto snáď nie je môžné!!! 😀 Moja chronicky najobľúbenejšia rozpávka (chodí v českom znení na telvíznej stanici pre deti Jim Jam, predtým na Minimaxe,sem-tam v slovenskom znení ide v STV ako večerníček) je tu!
  Jo a československá verzia tejto rozprávky (prechádzajúce Pohádky o mašinkách) sa mi moc páčila.
  Jo a hrozne rád by som vedel,kto nahovoril Tomáša po česky. Po slovensky to hovoril Marián Labuda st.

 2. Ahoj Sergej, kto to nahovoril sa ti pokúsim zistiť. Ja sa budem snažiť dať na stránku čo najviac dielov tejto nesmierne zaujímavej rozprávky, ktorú si ani ja nenechám nikdy újisť v telke.

  Ako vidíš, naša redakcia ťa vždy prekvapí niečim zaujímavým.

 3. Niekde som počul,že po česky to rozprával Václav Postranecký…
  Ináč ja nie som len „pasívny divák rozprávok“,ale aj sám píšem vlastné rozprávky, všetky síce nie sú z oblasti dopravy (väčšina je to taká „všehochuť“),tie s dopravnou tématikou sú väčšinou o vlakoch, ale niekdy sa pritafí aj o autobusoch,hlavne z oblasti MHD,kde nevystupujú len samotné autobusy,ale aj električky a trolejbusy. Niektoré mi aj vyšli v školskom časopisea zvlašť hrdý som na rozprávku „O pyšnom rušni“, ktorá mi vyšla ako posledná. Potom mi ale vyšiel opis jedného rušňovodiča, ktorého som si vymyslel,ale vtedy som už nebol členom redakčnej rady časopisu, takže už to mám pomaly vygumované z hlavy

 4. Kľudne pošlem,ale je to zo začiatku robené tak,že to na seba nadväzuje, potom sa už tá nadväznosť pomaly stráca. Prvá časť je o čarodejníkovi,ale verte mi, Zababa to rozhodne neni. Tento čarodejník mašiny nenavrhoval ,nevyrábal, iba ich preklial 😀
  Možno tak tento týždeň by tá rozprávka mala dôjsť.

 5. Tak musím oznámiť zlú správu, rozprávka sa oneskorí, blbne mi počítač 😕

 6. To nevadí, rozprávka Tomas a jeho priatelia má viac častí takže sa to dá vykriť.

 7. miso21213: Momentálne ti nemôžem posslať linky na tento seriál, lebo ho priebežne kompletizujem. Pokiaľ ťa všakjk tento obľúbený rozprávkový seriál zaujal, každú sobotu nájdeš na našej stránke nové diely vrámci rubriky Veterány deťom.

 8. Jaroslav Filo, 19: este prosím ta vysvetli mi kde nájdem tu rubriku lebo som to nenašiel. Diky

 9. Šak to máš hneď na hlavnej stránke a pri tom videu má aj umiestnenie.

 10. tonko: Prečo nie? Stačí sem každý deň prísť a pustiť si to, alebo ísť na youtube a tam zadať „thomas and friends“ – nevýhoda je v tom, že tam ti to nájde aj iných jazykoch, hlavne po anglicky,takže by boplo dobré ak by si ktomu napísal ešte písmená SK alebo CZ. Keď to stihnem , tak si to aj pozriem na TV staniciach Jim-Jam a Minimax (neviem, či to chytáš), bohužiaľ tam, keď ide na to upútavka, tak nehovoria , kedy presne to ide,(povedia iba napríklad „každý deň“ na…) takže treba asi každý mesiac striehnuť, kedy to ide a zapamätať si čas, kedy to ide 🙂 Sem-tam to niekedy ide na STV ako večerníček. Ja som večerníčkami priam posadnutý 😀
  Bohužiaľ táto rubrika sa už neaktualizuje (kedysi boli vždy dva nové časti každú sobotu,ale už sa to zrušilo), pretože nie je viac rozprávok (resp. na youtube sa nenašli), v ktorých vystupujú autá, vláčiky a podobne.

 11. Sergej: To máš pravdu. Na youtube by sa ísce našli aj ďalšie dieli tejto obľúbenej rozprávy o železnici – tie sa ale bohužiaľ nedajú vkaldať priamo na stránku. Ale zas na druhej strane si mi spomínal, že by si nejakú tú rozprávku vedel napísať. Takže aj to je možnosť ako obnoviť túto rubriku.

 12. Jojo, rozprávky sú rozpracované, ale zase mám dosť povinností so školou a nejako sa neviem k tomu dostať, takže v „počítačovej“ forme existuje zatiaľ iba jedna jediná 🙁 ale myslím si, že začiatkom prázdnin by sa už mohli dokončiť aj ostatné. Nápadov plno,ale buď mám priveľa povinností alebo keď sa k tomu dostanem,(kamarát so mnou hodne „četuje“, nedá mi pokoj… 😀 ) tak už nad klávesnicou skôr spím…

 13. je aspoň cedečko tej peknejrosprvki ale do prdele ale počitačova hra sa vobec ne na haca na slovensku ale v anglicku

 14. paťo: it´s crazy 😀 (preklad: je to bláznivé)
  Mimochodom odkaz pre redackiu: už pomaly začínam prepisovať svoje rozprávky do počítača, ako obrázky poslúžia screeny (fotky) z hry SimTr 🙂

 15. Doplnok k predošlému: niekedy poslúžia ale nie vždy. V skutočnost značnú časť musím nakresliť.

 16. na šjelsom počitačovu hru ovalkoh gde sa da inaparna lokomoti va preme nit na tomasa a ih prijatelov

 17. Jedna zaujímavá rozpravka so železničnou tématikou, akurát škoda, že je iba po rusky s anglickými titulkami 🙁 Ale podľa kresby, tituliek a hlasu rozhlasu a lokomotívy poznať, že to robili tam, kde vznikal legendárny serál No počkaj! (Lokomotívu nahovorila tá, ktorá v pôvodnom znení No počkaj! nahovorila zajaca a rozhlas ten, kto nahovoril vlka)
  http://www.youtube.com/watch?v=z30fXm2gX5g&feature=related

  Ináč rozprávky, ktoré som sľúbil, sú v príprave, dnes som dokončil siedmu z trinástich (na papieri už existujú všetky, v počítači ešte len tých sedem)

 18. REDAKCII:
  Tak mám pre Vás dve správy, jednu dobrú a jednú zlú:
  Dobrá – všetky rozprávky už sú v počítači, takže ich môžem postupne poposielať.
  Zlá – Môžem tie rozpúrávky poslať až začiatkom spetembra, nakoľko mám pár povinností, ktoré sa nedajú odložiť. Navyše ku všetkým častiam asi obrázky nebudú, pretože v tej hre, v ktorej som chel tie obrázky robiť, nemám hotovú celú mapu.

 19. mam dobru spravu ale i zlu spravu dobra je his tam sa ta poslam s judube na facebook v šetki djeli rospravk s jtub zla nejdeto aš vrku teras nije aš ket vjutbe budu všetki dobra zostavaju v jutupku skusim to skamartmi

 20. @Sergej v Českém znění ho dabuje od 1. do 3. serie Radovan Vaculík a od 4. serie to dabuje Bohuslav Kalva

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.