Návraty: Veteránom vinárskym krajom 2018

MALOKARPATSKO – V sobotu 13. októbra 2018 sa konala jazda veteránov na záver sezóny so štartom o 10:00 v Šenviciach a s cieľom o 17:00 v Modre-Kráľovej.

1. etapa štartovala v Šenkviciach a pokračovala cez Vištuk, Báhoň, Budmerice, Modru-Kráľovú a Modru spať na námestie v Šenkviciach.

2. etapa viedla zo Šenkvíc cez Blatné, Cífer, Jablonec, Budmerice, Trnavu, Trstín, Smolenice, Doľany a Dubovú do cieľa v historickej časti Modra-Kráľová.

Zastúpené tu boli vozidlá viacerých kategórií. K videniu bolo niekoľko civilných, vojenských a policajných motocyklov ako Jawa, BMW, ČZ a iné. Osobné automobily boli zastúpené civilnými ale aj špeciálnymi vozidlami značiek Škoda, Tatra, Volkswagen, Citroën, Trabant, Wartburg, Cadillac, Ford a mnohými ďalšími značkami. Nákladné vozidlá reprezentovalo jediné a zároveň najväčšie vozidlo a to vojenská Tatra 813.

Trabant 601 Universal

Medzi zaujímavosti podujatia patrili Ford model A, VW Golf pick-up, alebo Škoda 1202 ambulancia.

Škoda 1202 Ambulancia

V cieli panovala dobrá nálada, hrala živá hudba, podávalo sa občerstvenie – guláš, alko-nealko nápoje a počas toho prebiehalo vyhodnotenie a odovzdávanie cien víťazom jednotlivých kategórií.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým organizátorom a účastníkom za skvelú akciu s príjemnou atmosférou a príjemne strávený deň a dúfam, že takýchto akcií sa v budúcnosti bude konať čo najviac.

Autor: Ľubomír Nádaždy

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.