Veterán klub železníc Poprad Informuje: Kalendár akcií v roku 2010

VKZ Poprad 6POPRAD – Po včerajšom kalendári akcií Kroužku Přátel MHD v Ostrave vám dnes prinášame kalendár akcií popradského Veterán klubu železníc, ktorý určite väčšina z vás pozná z obľúbených jázd historickej električky Kométa.  Veríme, že si budete mať z čoho vyberať.

01. 05. 2010
Retro prvomájový sprievod

Jazda historickej súpravy v retro štýle niekdajších osláv prvého mája. Nebudú chýbať pionieri, pionierky, mávadlá, zástavy a určite príde aj večne živý Lenin.

Trasa vlaku: poprad – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – Poprad

12. 06. 2010
Júnové potešenie na Kométe

Júnové slniečko už aj v Tatrách svieti o čosi silnejšie a Vy si o to viac môžete vychutnať jazdu v otvorenom vozni naprieč Vysokými Tatrami.

Trasa vlaku: Poprad – Štrbské Pleso – Tatranská Lomnica – Poprad

04. 07. 2010
Otvorenie letnej sezóny

Historická Kométa dovezie do centra otvorenia tatranského leta desiatky návštevníkov. Samotnú jazdu spestria ďalšie podujatia mesta Vysoké Tatry.

Trasa vlaku: Poprad – Tatranská Lomnica-Starý Smokovec (3x) – Poprad

14. – 15. 08. 2010
Prázdniny na Kométe v plnom prúde

Pre všetkých, ale najmä pre tých školopovinných, ktorým sa prázdniny už prehupli do svojej druhej polovice určite padne vhod previezť sa historickým vláčikom než opäť zasadnú do školských lavíc.

Trasa vlaku: Poprad – Tatranská Lomnica-Starý Smokovec (3x) – Poprad

12. 09. 2010
Anděl znovu na horách

Prísny revízor a odborárska rekreácia bude v tento deň najdiskutovanejšou témou na tatranskej železnici. Vlak plný rekreantov zotavovne Morava, po raňajšej rozcvičke na námet známeho filmu z dôb dávnejších vyčarí úsmev a vyjasní spomienky nejednému z našich cestujúcich.

Trasa vlaku: Poprad – Tatranská Lomnica – Štrbské Pleso – Tatranská Lomnica – Poprad

Zdroj. Veterán klub železníc Poprad

2 Comments

  1. Dobry vecer potreboval by som kontakt na pana Jar Vancu strojveduceho Komety chle by som Vam trozku pomost financne aj malou ciastkou ale predca zijem momentalne v USA dakujem dovi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.