VE magazín: Zaprášené projekty 11 – Karosa ŠM, ŠL 16,5

1_14V prvom poprázdninovom vydaní Zaprášených projektov vám priblížime osud kĺbového autobusy národného podniku karosa Vysoké mýto, ktorý mohol výrazne zlepšiť kvalitu cestovania mestskou dopravou. Bohužiaľ mohol, lebo komunisti dali prednosť radšej maďarskému Ikarusu 280. A tak sa vyrobilo doslova iba niekoľko kusov, ktoré sa testovali mestskej hromadnej doprave. Podľa dostupných informácií 2 autobusy krátko fungovali v Prahe a až 5 kusov vo vtedajšej MHD Nitra – celých osem rokov!…. Celý článok s ďalšími zaujímavosťami a unikátnymi fotografiami nájdete v 1. čísle nášho časopisu.

Jaroslav Filo

6 Comments

 1. Nemôžem prezrádzať, ale v tom článku nájdete všetky dostupné informácie o tonto type autobusov vrátane zaujímavých fotografií.

 2. FeRo: Jak som googlil, tak som googlil, nič, čo by potešilo moje oko 🙁 Iba akurát tak plánik:
  http://www.ospd.cz/files/u57/kloubsm008.jpg

  A čo! Asi sa nas…m a keď už som ho urobil ako model do SimTr, tak ho urobím aj ako vystrihovačku! (podľa plánika, predošlé modely som robil tak od oka, takže sú dosť nepresné)

 3. FeRo:
  Tá vystrihovačka je aj s interérom? Lebo zatiaľ som na webe videl vystrihovačku bez interiéru (a podľa toho, čo som videl na K-Reporte, tak niekto robí možno ani neplánovaný prototyp ŠM 22 😀 )
  Ohľadom toho modelu do SimTr – ja som Š-ky nevedel zohnať, tak som na svoje Š-ky šlohol textúry z ŠDčky a z Bibliobusu, ktoré mám ako statické objekty. No vtedy som nevedel, že už ako model existovali (vedel som len o RTO, mimochodm som ho požil ako ilustráciu pre svoje rozprávky 😀 už je tu na webe 🙂 ) takže viem, že som objavil Ameriku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.