V tomto mesiaci nás čaká predstavenie dvoch ŠM-11

2.9.2009 – Počas septembra sa na Slovensku očakávajú dve zaujímavé aktivity v oblasti historických autobusov. Podľa našich informácií by do 30.9.2009 mala byť dokončená renovácia posledného vyrobeného autobusu rady ŠM-11 v.č. 26999, ktorá prebieha tohto času v špecializovanej opravárenskej firme ZH v Kurimanoch pri Levoči.  Ak nenastanú nejaké nepredvídané komplikácie či posuny, autobus vám predstavíme aj na stránkach Veteranbusu koncom mesiaca.

Druhou udalosťou je predstavenie autobusu ŠM-11 bratislavského dopravného podniku v rámci osláv 100. výročia trolejbusovej dopravy v Bratislave v sobotu 5. septembra 2009. Deň otvorených dverí vo vozovni Jurajov dvor prebehne od 9.00 do 14.00.

Pre návštevníkov akcie bude pripravený kultúrny program, prehliadka vozovne cestným vláčikom, autobusom Karosa Cabrio, výstava historických a súčasných vozidiel MHD, deti si budú môcť zasúťažiť v rôznych súťažiach. Svoje umenie predvedú vodiči autobusov DPB v jazde zručnosti.

Na výstave historických vozidiel budú mať premiéru čerstvo zrekonštruované vozidlá Karosa ŠM 11 #3350 a Škoda 9 Tr H 25 #152.

Prístup do vozovne Jurajov dvor na Trnávke bude možný z Bojnickej a Vajnorskej ulice od zastávok Jurajov dvor, Vozovňa Jurajov dvor, Bojnická, resp. z konečnej zastávky trolejbusov Rádiová. Dopravný podnik privezie návštevníkov Dňa otvorených dverí k vozovni zadarmo linkami č. 2, 4, 209, 53, 63, 65, 96 a mimoriadnymi linkami 10 (Vozovňa Jurajov dvor – Vajnorská – Trnavské mýto – Krížna – Špitálska – Námestie Ľ. Štúra) a 214 (Vozovňa Trnávka – Rožňavská – Trnavská – Jégého – Záhradnícka – Americké námestie – Kollárovo námestie – Hodžovo námestie). Zaujímavosťou bude aj jazda parného vlaku zo ŽST Petržalka s odchodom 9:30 h do centra osláv na Trnávke. Späť odchádza historická vlaková súprava o 14:30 h.

Do tretice, k odovzdaniu prekrásne zrenovovaného autobusu Robur by malo dôjsť záverom tohto mesiaca v Kurimanoch. Jeho majiteľ Karel Gerolt by si pre vozidlo mal prísť osobne a odísť na ňom po vlastnej osi domov do Nemecka.

Ku všetkým podujatiam pripravujeme viac informácií a riporty.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.