V relácii aj unikátne filmové zábery ŠM.16,5 (Doplnené)

Vynikajúci diel relácie Noc v archíve odvysielala Slovenská televízia zo dňa 13.3.2011 pod názvom Autobusom a vlakom. Je kompletne venovaný mestskej hromadnej doprave a železničnej doprave 60-tych až 80-tych rokov. Nájdete tam skutočne zaujímavé dobové príspevky, ale zrejme najunikátnejším a najvzácnejším je minútový šot, v ktorom uvidíte pravdepodobne jediný dochovaný filmový záber na testovaciu jazdu Karosy ŠM 16,5 v uliciach Bratislavy.  Reláciu nájdete na tomto odkaze.  Nenechajte si ujsť! Niekoľko záberov z tohto dielu nájdete aj v nasledujúcom článku.

Karosa ŠM 16,5

Ikarus

14 Comments

 1. Ja som videl, mám to aj nahraté 😉 Noc v archíve je jedna z mojich najobľúbenejších relácií 😉

 2. Sergej, vedel by si mi ten diel supnut niekam na ulozisko na webe na stiahnutie? Ja som sa to pokusal stiahnut ale nejako mi to stale blbne a tento diel fakt treba mat odlozeny 🙂 Ak by sa dalo, prosim Ta lin mi posli na info@veterany.eu. Dikes pekne. Jaro

 3. moc krásný a krátký záběr na šm 16,5m. tu hračku šd11 mám taky. mám jich 7ks a přestříkal jsem si je podle skutečných předloh.

 4. Re Jaro:
  Pokúsim sa to nejako dostať z mágia, lebo je to nahraté na mágiu a hoci má výstup na USB, v návode sa píše, že zatiaľ je nefunkčný, tak sa to pokúsim dostať von cez DVD, ale tu je zase problémom chýbajúci návod…
  Rozmýšľal som, že ten filmik s ŠM 16,5 hodím na youtube, keď sa mi to podarí dostať von… 😉

  Martin: Nedával si pár fotiek tých prestriekaných hračkárských ŠDčiek na K-Report? Pár som ich tam videl a aj tam z nich jeden skladá(l) model tej kĺbovej ŠM.

 5. Máš ich pekné 😉 Ja som myslel iné nátery, ako napíklad Záruba a pod. (to boli určite výtvory toho kolegu, na K-čku má nick Pvvs), ale aj tieto sú krásne. A mimochodom tá ŠD na tretej fotke, to skade jazdila, že je taká špinavá? 😀 😀 😀 Ale keď má na sebe nápis “JZD Kladno”, tak sa ani nečudujem 😀 (mal si pravdu, že ma zaujala 🙂 )

 6. dnes 3.4.2011 na českej tv stanici 24 dávali Retro o električke T3 ,bola to repríza, videl som to už 2 x ale super oplatí sa to vidieť

  ahoj

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.