V Čechách sa podarilo zachrániť hneď dva busy Š 706 RTO!

bus2Radostnú správu nám včera do redakcie doručil náš čitateľ Lukáš z ČR, dnes už bývalý majiteľ zaujímavého autobusu RTO ale súčasný majiteľ ďalšej RTO 🙂 . Lukáš nám ešte v lete zaslal fotografie vozidla a žiadosť o pomoc pri predaji vozidla, keďže medzičasom zachránil pred šrotom ďalšie a na renováciu či udržiavanie dvoch sa necítil. Predávali sme ho naozaj partizánsky – Lukáš si neželal publicitu, keďže nechcel autobus predať priekupníkom, ktorí častokrát  dokážu človeka oblbnúť svojou domnelou serióznosťou, nadšenectvom a potom neváhajú autobus obratom streliť inému záujemcovi s patričnou ,,prirážkou“. A tak sme neuverejnili fotografie, iba sme v redakčných úvodníkoch a redakčných článkoch ,,naznačovali“ , že nejaký autobus na predaj je. Mnohí sa mohli nad tým pousmiať ako nad domnelým amatérizmom, či blafovaním, ale podarila sa zaujímavá vec – autobus sa predal určite serióznemu záujemcovi. Oba autobusy RTO tak získali perspektívu zachovania a obnovy.

Keďže nám v redakcii je ťažké parafrázovať (opísať) obsah mailu v čestine po slovensky, pinášame vám výňatky z mailu: ,,Srdečně Vás zdravím, v čase letních prázdnin jste mi velice ochotně pomáhal s prodejem mého autobusu RTO LUX, leč najít vhodného kupce se v tu dobu nedařilo. Dal jsem na radu z Vašeho posledního E-mailu a s prodejem počkal až na podzim. S potěšením mohu konstatovat, že prodej dnes úspěšně proběhl. O autobus projevil zájem podnik ČSAD, dnes si ho odvezli a v následujícím čase by měla proběhnout jeho renovace. Jsem velmi rád, že vše dopadlo dobře a vyhnul jsem se inzerci, která by vyžadovala únavnou a místy i nechutnou komunikaci se spoustou „odborníků“ na které máme oba dva stejný názor. Bus byl prodán za požadovanou cenu a tyto peníze se chystám použít  k opravě linkového RTO, který jsem získal letos na jaře. Autobus jsem našel úplnou náhodou v jedné vesnici u hranic s Německem, kde stál ve stodole bez hnutí celých 17 let. Nutno dodat, že to bylo za minutu dvanáct, protože jeho majitel se v tu dobu chystal odtáhnout vůz do šrotu. Samozřejmě, že mnou utržené peníze nestačí na renovaci, to není v mých finančních možnostech, ale autobus je v celkově zachovalém a kompletním stavu (bohužel kromě sedaček) a tak jsem si jistý, že se mi podaří uvést jej do dobré kondice i vzhledu. Ještě jednou Vám chci srdečně poděkovat za Vaši ochotu a snahu mi pomoci,“ dodal.

Sme veľmi radi, že sa teda vec podarila k spokojnosti a Lukášovi prajeme, aby čím skôr dostal svojho tátoša do dobrej kondičky  a veľa veľa pekných jázd a najazdených kilometrov 🙂

-ver-

7 Comments

 1. dvE? Nie dva busy?
  Uz si pripadam ako kritik tohoto webu :/ Ale len upozornujem 😀

 2. Ahoj Peto, myslim ze mas pravdu. Dumame tu nad tym… Ked ide o dva autobusy tak dva. Ale ked obe alebo oba – tusim ze oba. Inak, kludne kritizuj co vidis, kritika posuva dopredu. Ja sa ohradzujem iba voci tomu ked niekto preoblecie do domnelej kritiky svoju svinsku a prizemnu snahu zautocit, podrazit, osocit. Ale ozajstna kritika, pripomienky atd. su vitane vzdy! O tom som napisal za dnes avcera cele traktaty k inemu clanku. Uz sa tomu viac nevenujem, uzavreta vec 🙂

  Inak co hovoris na ten bus? Vyzera super na to ze 17 rokov kdesi postaval v stodole 🙂

 3. Red: No dve by boli napr. „…zachraniť dve RTO-čky…“ ;).
  Inak sa mi tie RTOčky začinaju pačiť, ale až po Š-kach 🙂

 4. Jasne – aj mne skor rezu Esky. Ale respektujem rto. To je fakt legenda. Na SR ich ostalo velmi malo, ale o jednej dalsej oddnes vieme – bude zajtra na stranke 🙂 Vo vyhlade je este aj JELCZ len netusim aka je cana zatial no a jeden dalsi bus o ktorom este musim byt tisko 🙂 ale netrpezlivo cakam ako to s nou dopadne a ci ju zaujemca ziska alebo nie.

 5. ten žlutrozelený erťák je na prodej. „Prodám autobus Škoda 706 RTO, provedena celková oprava podvozku, motoru, elektroinstalace, platné doklady – nyní v depozitu. Vše kompletní, funkční. Možno prodat též bez dokladů – možná dohoda. r.v 1968. 270 000,- kč.
  telefon. +420731788389 lokalita Plzeň.“

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.